Медведчук поскаржився на Україну в Європу / фото REUTERS

Кум Путіна, голова політради партії ОПЗЖ, народний депутат Віктор Медведчук подав до Європейського суду з прав людини скаргу на "незаконні дії української влади".

Про це повідомляється на сайті сопартійця Медведчука, народного депутата Рената Кузьміна.

Зазначається, що Медведчук звинуватив «діючий режим» у політичній мотивації його кримінального переслідування, у грубому порушенні права на справедливий суд, а також у порушенні права на свободу та особисту недоторканність.

Стверджується, що справа може бути розглянута в пріоритетному порядку, і рішення довго чекати не доведеться.

Опубліковані також копія заповненого Медведчуком формуляра для звернення до ЄСПЛ і скан чека за відправку кореспонденції в Страсбург.  

renatkuzmin.com
renatkuzmin.com

Читайте такожНАБУ звернулося до СБУ щодо " плівок Медведчука"

Справа Медведчука

  • 19 лютого РНБО ухвалила рішення про застосування санкцій проти 19 юридичних і 8 фізичних осіб. Зокрема, санкції застосовані до Медведчука і його дружини Оксани Марченко. Санкції накладаються на все майно і активи, які є в підпорядкуванні Медведчука і його дружини.
  • Як повідомив Секретар РНБО Олексій Данилов, СБУ розслідує кримінальне провадження за ст. 258 (5) (фінансування тероризму) Кримінального кодексу. До Медведчука, Марченка та інших осіб санкції застосовані у зв'язку з цим розслідуванням.
  • 1 травня генпрокурор Ірина Венедиктова підписала повідомлення про підозру депутатам від ОПЗЖ Медведчуку і Тарасу Козаку у державній зраді і в замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму. Їм оголошено підозру за трьома епізодами: незаконна передача РФ газового родовища; надання російським спецслужбам відомостей, що містять державну таємницю (про секретний військовий підрозділ ЗСУ); проведення підривної діяльності проти України - підготовка мережі російського впливу в Україні під назвою «Промінь».
  • 12 травня Медведчуку вручили підозру за статтями 111 і 438 Кримінального кодексу – державна зрада і порушення законів і звичаїв війни. Козак перебуває за межами України.
  • 13 травня суд обрав Медведчуку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета та іншими процесуальними обов'язками.