Віктор Орбан / фото REUTERS

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан намагався зробити з України "зовнішнього ворога", але передумав та змінив стратегію. Таку думку озвучив угорський опозиційний політик, мер Будапешта Гергей Корачонь для "Європейської правди".

На його думку, Орбану завжди потрібен "ворог", якого можна звинуватити у тому, що "справи йдуть не так". 

"У іншому разі їм доведеться визнати, що вони погано керують країною", - зазначив Корачонь.

Відео дня

Тож, за словами політика, Орбан спробував позиціонувати Зеленського як свого противника, але це не спрацювало.

"Тому в одному з останніх виступів він, навпаки, порівняв Зеленського з одним із наших мучеників, Імре Надєм, якого стратили після революції 1956 року під тиском Росії. Бо Орбан зрозумів, що Україна як ворог не працює. То він знову обрав на цю роль старих ворогів - Брюссель та санкції, попри те, що він сам проголосував за ці санкції", - зауважив Корачонь.

Політик додав, що Орбан може одночасно робити заяви, які будуть абсолютно суперечити одна одній. Наприклад, він особисто проголосував за санкції в ЄС, а після цього запустив неймовірно дорогу урядову рекламну кампанію та завісив усю країну білбордами, що агітують проти санкцій.

Позиція Угорщини щодо російської агресії

Уряд Орбана публічно виступає проти антиросійських санкцій. Очільник МЗС Угорщини Петер Сіярто зустрівся в Нью-Йорку з російським колегою Сергієм Лавровим і заявив йому, що не підтримує нових санкцій ЄС проти РФ.

Орбан також закликав Україну сісти за стіл переговорів і заявляв, що він не дозволить транспортувати зброю через Угорщину в Україну.

У Будапешті проходили мітинги проти політики Орбана.