Кулеба: саміт Кримської платформи відбудеться за будь-якої погоди / фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував візит міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова в окупований Крим.

Про це Кулеба повідомив у мікроблозі Twitter.

"Навіть злива - проти російських окупантів, і це ще "камені з неба" не почали падати. А от саміт Кримської платформи відбудеться за будь-якої погоди", - заявив Кулеба.

Як повідомляє Радіо Свобода, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 12 серпня прибув до окупованого Криму, де зустрічається з учасниками молодіжного форуму "Таврида" в Судаку. Організатори відзначили, що злива завадила провести для Лаврова екскурсію по "Тавриді".

Читайте також"Велика помилка залишатися жити на Донбасі": Зеленський звернувся до любителів "русского мира"

Нагадаємо, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в ході зустрічі з учасниками арт-кластера "Таврида" назвав установчий саміт Кримської платформи шабашем. Також Лавров заявив, що Захід "заохотив переворот у Києві".

Кримська платформа: що відомо

23 вересня 2020 року Зеленський під час дебатів на 75-й сесії Генеральної асамблеї ООН закликав партнерів приєднатися до міжнародної платформи з деокупації Криму.

У грудні Зеленський повідомив, що створення "Кримської платформи" вже підтримали в Європі та Північній Америці.

Кримська платформа працюватиме на кількох рівнях. Перший, найвищий, - політичний, до нього приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони, третій - міжпарламентський, а четвертий - рівень неурядових експертів. Для посилення ефективності дій держави, а також для залучення додаткових інтелектуальних ресурсів до роботи платформи, буде створена експертна мережа.

Саміт "Кримської платформи" за участю лідерів іноземних держав запланований на 23 серпня 2021 року.

Читайте такожУкраїна представила ЄС концепцію Кримської платформи

Окупація Криму Росією

  • Росія окупувала український Крим, увівши на півострів своїх військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.
  • 18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.
  • Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.
  • Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. З початку окупації на півострові більш як 100 українців стали "бранцями Кремля".
  • Після окупації Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.
  • У Генштабі України дії російських військових у Криму називають незаконними.
  • Генасамблея ООН у грудні 2019 року прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.
  • Президент Володимир Зеленський запровадив 26 лютого в Україні День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам'ятної дати з метою вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.