На Банковій прокоментували рішення КСУ / фото УНІАН

У президента України Володимира Зеленського є декілька інструментів реагування на скандальне рішення КСУ щодо незаконного збагачення.

Про це розповів радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі каналу "Україна 24". Він зазначив, що на Банковій поки намагаються зрозуміти, що саме спонукало КСУ в екстреному режимі ухвалювати таке рішення.

Читайте такожКСУ планує скасувати Вищий антикорсуд, закон про мову та земельну реформу - голова НАЗК

"...Президент нетерпимий до проявів корупції як такої. Відповідно, коли КСУ з якоїсь причини, ми поки не будемо розбирати цю причину, тому що поки йде формат діалогу, діалогу в суспільстві, ми намагаємося зрозуміти причини, що спонукали в такому екстремальному, екстреному режимі КСУ ухвалити дане рішення, яке явно йде всупереч з очікуваннями суспільства. Так ось, президент повинен відреагувати на те, що провокує суспільство на протестні настрої, на масові протестні настрої. Більш того, те, що повертає нас назад, туди, звідки ми вже пішли", - сказав радник.

Радник керівника Офісу президента зазначив, що президент може використовувати кілька інструментів.

"Після цього у президента є такі інструменти. Перший інструмент - це пакетні законопроекти, які зможуть внести зміни в ті закони, які послужили базою для рішення КСУ, і повернути електронне декларування для чиновників будь-якого рангу. Другий напрямок - КСУ, який приймає подібні рішення, які є провокаційними по своїй суті, і створює в суспільстві атмосферу певної недовіри державі як інституту, з яким суспільство домовилося про нові правила гри, то відповідно необхідно реформування КСУ як такого. Тобто нам потрібні інші закони, що регламентують роботу КСУ", - сказав Подоляк.

Разом з тим він назвав ситуацію "практично безвихідною".

"На сьогоднішній день, якщо ми бачимо, що КСУ ухвалює якісь дивні рішення, й ці рішення можуть мати конфлікт інтересів, тобто вони, наприклад, приймаються в інтересах якоїсь політичної групи або окремих суб'єктів, то відправити у відставку суддю КСУ можна тільки рішенням самого КСУ двома третинами голосів. Це практично безвихідна ситуація", - сказав радник.

Конституційний суд проти антикорупційної реформи 

  • Як відомо, у липні 2020 року 49 народних депутатів звернулись до Конституційного суду з клопотанням визнати закон "Про Вищий антикорупційний суд" від 7 червня 2018 року № 2447-VIII таким, що не відповідає Конституції. Народні депутати вважають закон неконституційним в цілому.
  • 16 вересня Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ.
  • 28 липня КС визнав неконституційним указ президента від 16 квітня 2015 року про призначення Ситника директором НАБУ.
  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив НАЗК доступу до держреєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • 28 жовтня через це рішення Нацагентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій.
  • У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram