Тупицький заявив, що вимоги про відставку не чув \ фото УНІАН

Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький заявив, що не планує йти у відставку через ситуацію з рішенням суду.

Читайте такожГолова КСУ захотів поспілкуватися із Зеленським "у будь-якому форматі"Як передає кореспондент УНІАН, про це Тупицький заявив на брифінгу в Києві, відповідаючи на запитання журналістів щодо того чи готовий він заради подолання "конституційної кризи" подати у відставку.

"Вимоги, щоб я подав у відставку, я не чув. А якщо така є, то вона повинна бути вмотивована… Тоді ми це вирішимо об’єктивно на спеціальному засіданні Конституційного суду України", - зазначив він.

Тупицький підкреслив, що наразі мова йде про припинення повноважень всього складу КСУ, а не про його відставку.

"Таке питання поки не виникало, якщо буде такий ультиматум, то я вас запрошу на обговорення... А на вимогу тієї чи іншої особи, давши присягу народові України, я не збираюся цього робити", - наголосив голова суду.

Скандальне рішення КСУ

27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.

Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.

Конституційний суд своїм рішенням позбавив НАЗК доступу до держреєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.

28 жовтня через це рішення НАЗК закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій.

У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону, яким пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного суду.

У законопроекті йдеться, зокрема, що рішення КС від 27 жовтня є "нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного суду України в умовах реального конфлікту інтересів".

Зеленський пропонує припинити повноваження суддів КСУ з дня набрання чинності законом, а суб'єктам призначення суддів пропонує невідкладно розпочати процедуру конкурсного відбору нового складу суду.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram