Керівник Conflict Intelligence Team Руслан Лєвієв пояснив, що трапилося в Бєлгороді / колаж УНІАН, фото t.me/vvgladkov, кадр із відео

Часткове обвалення житлової багатоповерхівки в Бєлгороді сталося внаслідок прильоту російського боєприпасу. Такого висновку дійшла міжнародна група OSINT-аналітиків Conflict Intelligence Team (CIT).

Співзасновник і керівник групи Руслан Лєвієв в інтерв'ю журналісту Майклу Накі пояснив, що висновки команди ґрунтуються на численних об'єктивних даних - відео та фотографіях із місця події, які закарбували характер руйнувань. За словами Лєвієва, ці особливості вказують на те, що влучання відбулося з північного сходу - з боку РФ. Він уточнює, що це чітко видно зі знімків, на яких зафіксовано пошкоджений будинок.

"Ми дійшли висновку, що з великою ймовірністю приліт по будинку стався з північного сходу, і схиляємося до того, що це була зенітна керована ракета від російського комплексу ППО, або позаштатне сходження фугасної авіабомби з універсального модуля планування і корекції", - стверджує Лєвієв.

Відео дня

Водночас команда CIT вважає неспроможною російську версію про те, що з північного сходу в будинок влучила ракета від української "Точки-У", оскільки вона не могла так змінити траєкторію під впливом ППО.

За словами Лєвієва, поки незрозуміло, який саме боєприпас спричинив такі руйнування.

"З урахуванням напрямку прильоту одна з найочевидніших версій - відбулося влучання зенітної керованої ракети, наприклад, від комплексу С-300. Ми припускаємо, що бойової частини такої ракети може виявитися достатньо для обвалення під'їзду", - сказав аналітик.

Він уточнив, що характерних вражаючих елементів, які мали б залишитися на місці "прильоту" С-300, не видно через руїни - осколків не видно на фото, оскільки їх перекривають уламки будівлі.

Як ще один варіант Лєвієв висунув версію про випадкове падіння, так зване "позаштатне сходження" з російського літака фугасної авіабомби - ФАБ-250 або ФАБ-500 з універсальним модулем планування і корекції (УМПК).

"Немає жодних сумнівів, що фугасна бойова частина може завдати таких масштабних руйнувань, при цьому непоодинокими є випадки падіння авіабомб на Бєлгород і область. На користь цієї версії свідчить те, що незадовго до вибуху повідомлялося про пуск авіабомб по Харківській області", - сказав Лєвієв.

Авіація РФ бомбить Росію

За даними ASTRA, подібне сходження авіабомб відбувається досить часто. Тільки за останні 4 дні російська авіація скинула 5 авіабомб на Бєлгородську область. За березень, квітень і травень на російські та окуповані українські регіони літаки РФ впустили щонайменше 32 ФАБ.

"10 травня ПКС РФ скинули на Бєлгородську область відразу 4 ФАБ. Так, ФАБ-500 цього дня знайшли на дорозі дорогою по дорозі із селища Комсомольське до села Ближнє Бєлгородського району. Бомбу знищили 11 травня, постраждалих немає. У самому селищі Комсомольське вранці 10 травня знайшли ще одну ФАБ-500. Бомбу виявили біля житлового будинку на вулиці Південна. Мешканців прилеглих будинків евакуювали", - ідеться в повідомленні.

Також у районі села Яблочкове 10 травня знайшли ФАБ-250, цього ж дня ФАБ-500 скинули в районі селища Розумне, 11 травня ФАБ-250 знайшли в Новій Таволжанці на території ТОВ "Нова Зоря". Раніше, 4 травня російський літак скинув на Бєлгород ФАБ-500, унаслідок чого 7 осіб було поранено, 31 домоволодіння і 10 авто пошкоджено.

"Російська влада причину цієї події знову приховала", - пише ресурс.

Також 5 квітня військові РФ впустили ФАБ-250 на окупованій частині Херсонської області - за 5 км від села Новоукраїнка в Новотроїцькому районі.

Обвалення багатоповерхівки в Бєлгороді: знайдено уламки ракети

Нагадаємо, у неділю вдень у Бєлгороді після потужного вибуху завалився під'їзд панельної багатоповерхівки. Унаслідок події загинуло понад десять осіб. Російська сторона звинуватила в тому, що трапилося, Україну. РФ стверджує, що знайдено нібито уламки українських тактичних ракет "Точка-У".

Однак українські аналітики дійшли висновку, що ракета або снаряд прилетів по будинку з боку протилежного до того, де розташований кордон України. При цьому знайдені уламки схожі на елементи зенітної ракети до комплексу С-300 або С-400.

Вас також можуть зацікавити новини: