Вівторок,
19 вересня 2017
Наші спільноти

Вчені визначили дату падіння гігантського астероїда на древню Землю

Австралійські вчені знайшли сліди гігантського астероїда, що впав на Землю в найдавніший період її історії. Його падіння мало одні з найбільш руйнівних наслідків.

астероид / neo.ssa.esa.int
Всі кратери тієї епохи давно "стерті" вулканічної і тектонічної активністю / neo.ssa.esa.int

На північному заході Австралії геофізики виявили сферули (невеликі кульки), що утворилися при ударі астероїда об землю. Такі ж сферули знайшли в донних відкладеннях віком 3,46 млрд років, пише Lenta.ru. На думку вчених, астероїд повинен був становити від 20 до 30 км в діаметрі і залишити кратер шириною в кілька сотень кілометрів. "Такий удар людство ніколи не бачило. Від нього по океану пішли гігантські цунамі, були зрушення гірських порід і витік магми", - розповів автор дослідження Ендрю Гліксон.

Астрофізики розробили спосіб боротьби з потенційно небезпечними астероїдами

При цьому точне місце удару астероїда залишається невідомим. Всі кратери тієї епохи давно "стерті" вулканічною і тектонічною активністю. Про удари вченим вдалося дізнатися завдяки виявленню сферул в шарі донних відкладень між двома вулканічними шарами, що дозволило здійснити точне датування.

В ту епоху (3,8-3,9 млрд років тому) десятки астероїдів, що впали на поверхню Місяця - саме через них виникли численні кратери. Вчені сподіваються виявити сліди аналогічних ударів і на Землі - їх були сотні, вважають геофізики.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку