Ділянки під мостом орендують підприємства бізнесмена-забудовника / фото УНІАН

Земельні ділянки у центрі Києва під новим велосипедно-пішохідним мостом перебувають в оренді підприємств, пов’язаних із забудовником Дмитром Буряком. На цих ділянках, зокрема, планувалося звести готель та адміністративно-розважальні центри. 

Про це свідчать дані Кадастрової карти України та Єдиного держреєстру речових прав на нерухоме майно, пишуть "Наші гроші".

Читайте такожЩілина між покриттям і склом: на новому мосту в Києві чергова проблема - соцмережі

Відео дня

Так, у ПАТ «Будівельні технології» в оренді перебуває 0,75 га, у ТОВ «Етрекс» – 0,76 га. Зокрема, в оренді фірми «Будівельні технології» до 2025-2026 рр. перебувають дві ділянки 0,14 га та 0,61 га по вул. Володимирський узвіз, 4. Саме на ділянці площею 0,61 га встановлено опори «мосту Кличка».

Взагалі, будівництво цього мостового переходу стало можливим завдяки договору, який у березні 2018 року замовник будівництва мосту КП «Інженерний центр» КМДА підписав із підприємством «Будівельні технології».

Крім того, в оренді ТОВ «Етрекс» до 2028-2029 рр. перебувають ділянки площею 0,22 га, 0,45 га по вул. Володимирський узвіз, 4 та 6, а також 0,09 га у Центральному парку культури та відпочинку. Ці ділянки фірма отримала у 2003-2004 роках під будівництво адміністративного будинку, готелю та розважального комплексу.

У 2013 році «Етрекс» отримав містобудівні умови та обмеження на будівництво розважального комплексу на ділянці 0,09 га у парку. У серпні 2018 року фірма отримала експертний звіт по цьому проекту, що передбачає зведення двоповерхової будівлі площею 530 кв. м.

У березні 2018 року замовник будівництва мосту КП "Інженерний центр" КМДА підписав із підприємством "Будівельні технології" договір, завдяки якому будівництво мостового переходу стало можливим.  

Згідно із ним, компанія "не заперечує і дає згоду на проведення робіт на орендованій ним ділянці". КМДА, своєю чергою, зобов’язалися "у разі необхідності надавати необхідне сприяння землекористувачу" в розвитку проекту на орендованій ділянці.

Девелоперська компанія DeVision Дмитра Буряка мала проект забудови на своїх орендованих ділянках, однак у зв’язку із будівництвом пішохідного переходу і канатної дороги реалізація такого проекту неможлива.

У центрі Києва планували звести готель та адміністративно-розважальні центри / фото nashigroshi.org

Нагадаємо, пішохідно-велосипедний міст між Володимирською гіркою та Аркою дружби народів у Києві відкрили 25 травня. Вартість будівництва самого мосту - 275 млн гривень. Загальна ж вартість мосту, фонтану, підпірних стін та інших витрат становить близько 400 млн гривень.

За кілька днів на цьому мосту вже тричі тріснуло скло.