этот материал доступен на русском

Українська адвокатура випередила за рівнем діджиталізації багатьох іноземних колег – голова асоціації адвокатів України

09:00, 23 серпня 2019
Суспільство
98 0
false

Адвокатура, реформована у 2012 році в недержавний незалежний і самоврядний інститут, адаптувала десятки технологічних рішень, які спрощують доступ громадян до правової допомоги та націлені на професійне адвокатське співтовариство. За рівнем діджиталізації українська адвокатура на даний момент випереджає багатьох іноземних колег, і вони поділяють цю думку.

Про це повідомила голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова, пише Новое время.

«Наші онлайн-проекти є інструментом не тільки практичного спрямування, але й способом подолання корупційних ризиків, спрощення бюрократичних процедур, гарантування громадянам професійної правової допомоги та підвищення ефективності захисту», – зазначила вона.

Також голова НААУ розповіла про три основні ІТ-продукти, які зараз впроваджені та використовуються в адвокатському співтоваристві. Найбільш відомий і наймасштабніший з них – Єдиний реєстр адвокатів України (ЄРАУ).

«Реєстром користуються судді, правоохоронні органи для підтвердження статусу захисника, а звичайні громадяни можуть знайти в цій базі професійного адвоката з чинним правом на заняття адвокатською практикою. Розуміючи унікальність цього реєстру, адвокатура з 2012 року постійно інвестувала в його розвиток. Зараз профіль кожного адвоката в офіційному реєстрі містить не тільки базову інформацію, визначену профільним законом, але і додаткові дані про професійні досягнення, готовність адвоката надавати правову допомогу pro bono, посилання на профіль у фб і актуальні контакти самого адвоката, прізвища його помічників», – прокоментувала Ізовітова.

Крім того, наголошується в матеріалі, крім ЄРАУ є також професійні сервіси для адвокатів, які створені для того, щоб зменшити бюрократичне навантаження на органи адвокатського самоврядування та мінімізувати «паперову» складову адвокатської діяльності.

Як пояснила Ізовітова, з початку цього року адвокати як професійні користувачі реєстру отримали можливість створювати онлайн-кабінет на сайті єдиної професійної організації – НААУ.

Кожен адвокат, зареєструвавшись, може скористатися сервісом, який спрощує організаційну роботу і дозволяє сплачувати щорічні внески, доповнювати певну інформацію про себе до ЄРАУ, автоматизувати облік балів підвищення кваліфікації. Через кілька місяців після запуску цього сервісу НААУ запустила онлайн-генерацію ордерів на надання правової допомоги. Цей сервіс вже працює, і повністю замінить ордерні книжки старого зразка з початку 2022 року.

Ще один масштабний проект з переведення повноважень адвокатського самоврядування в онлайн – реформа підвищення кваліфікації і доступу в професію.

«Рада адвокатів своїм рішенням запровадила єдину онлайн-платформу підвищення кваліфікації. На одному ресурсі знаходяться дані про всі заходи, всіх операторів підвищення кваліфікації по всій країні. Система передбачає онлайн-реєстрацію адвокатів на всі заходи, фіксацію фактичної присутності на семінарах, зворотний зв'язок у вигляді онлайн-тестування на знання матеріалу семінару і автоматичне нарахування отриманих балів через кабінет адвоката в системі, – розповідає голова НААУ. – Аналогічно онлайн відбувається акредитація та сертифікація заходів та лекторів».

З урахуванням адвокатської монополії, ця стратегія адвокатури є безальтернативною, зазначають у Національній асоціації адвокатів. Її реалізація супроводжується навчанням членів регіональних органів адвокатського самоврядування. Окрему увагу тут приділили старшому поколінню адвокатів, для яких будуть проводиться курси комп'ютерної грамотності для адаптації до нових правил.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter