Гриценко повідомив, що у полоні українські моряки зазнавали психологічного тиску / фото УНІАН

Українські моряки, які перебували у російському полоні, зазнавали психологічний тиск, доки у ситуацію не втрутилися адвокати.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав командир 1-го дивізіону кораблів охорони рейду морського командування, капітан другого рангу Денис Гриценко, відповідаючи на питання, чи зазнавали полонені психологічного тиску і спроб завербувати їх.

«Відразу після затримання на нас тиснули всіма способами. Хлопців виводили поодинці і казали: «Вас послали на забій». Працювали психологи, на нас тиснули, також були адвокати, які радили нам впасти на коліна перед суддею, цілувати мантію, визнати свою вину, і тоді з вами буде щось хороше», - сказав Гриценко.

Відео дня

«Але після того, як до справи приєдналася колегія адвокатів, була напрацьована стратегія. Тоді ситуація стабілізувалася», - зазначив командир звільнених моряків.

Читайте такожЗвільнений з полону командир Гриценко заявив, що доповідав командуванню про напад росіян на українські кораблі

Довідка УНІАН. 25 листопада 2018 року Росія заблокувала проходження в Керченську протоку буксиру «Яни Капу» і катерам «Бердянськ» і «Нікополь», які здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Окупанти захопили в полон 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч.3 ст.322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).

25 травня 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ, яким суд зобов'язав Росію звільнити захоплених моряків і судна. Згідно з рішенням, Росія до 25 червня повинна була поінформувати суд про виконання наказу про звільнення українських моряків і суден.

Росія відмовилась виконати наказ Трибуналу ООН. У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН з морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України про звільнення захоплених військових суден і моряків.

9 липня російське слідство висунуло звинувачення в остаточній редакції всім 24-м військовополоненим українським морякам.

7 вересня в рамках обміну утримуваними особами з РФ в Україну повернулися 24 українських військовополонених моряка і 11 політв'язнів: Роман Сущенко, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Станіслав Клих і Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Павло Гриб, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов.