Дпломати пояснили суть рішень щодо іноземців / фото Zaxid.net

Сейм Республіки Польща зв’язку з існуючою епідеміологічною ситуацією ухвалив закон, який передбачає, зокрема особливі рішення для іноземців у Польщі.

Як повідомили УНІАН у Посольстві Польщі в Україні, правові норми ухваленого 28 березня закону дозволяють легально залишатися в країні особам, які бажають реалізувати попередню мету перебування та не можуть виїхати за межі Польщі у зв’язку з поширенням вірусу SARS-CoV-2.

Читайте такожСБУ провела обшуки в медцентрі "Євролаб" через приховування позитивних тестів на коронавірус

До закінчення 30-го дня, наступного за днем скасування того стану, який діяв останнім (стан епідемічної небезпеки або стан епідемії), буде продовжено: легальне перебування іноземців на підставі національних віз та дозволів на тимчасове перебування, термін дії яких закінчувався у період стану епідемічної небезпеки або стану епідемії, строк для подання заяв про легалізацію перебування, термін дії вже виданих дозволів на працевлаштування, дозволів на сезонне працевлаштування та декларацій про доручення виконання праці іноземцю.

Крім того, будуть продовжені строки: для залишення іноземцями території Польщі; добровільного повернення, вказаного у рішенні про зобов’язання іноземця до повернення.

Щодо продовження легального перебування громадян третіх країн у повідомленні сказано, що продовження легального перебування іноземця, який перебуває у Польщі на підставі національної візи чи дозволу на тимчасове перебування, буде стосуватися ситуацій, коли останній день легального перебування припаде на період дії стану епідемічної небезпеки або стану епідемії. Отже, це буде період від 14 березня 2020 року, коли був оголошений стан епідемічної небезпеки. У такому випадку період легального перебування в Польщі буде автоматично продовжений на підставі норм законодавства до закінчення 30-го дня, наступного за днем скасування того стану, який діяв останнім.

Продовження легального перебування не буде пов’язане з розміщенням у документі подорожі іноземця нової візової наклейки або виданням нової карти перебування.

Іноземець на підставі продовженого таким чином строку перебування не матиме права залишатись на території інших країн Шенгенської зони. Однак він зможе реалізувати свою попередню мету перебування в Польщі, наприклад, виконання праці.

Будуть одночасно продовжені строки дії дозволів на працевлаштування та на сезонне працевлаштування, а також дозволений період праці на підставі декларації про доручення виконання праці іноземцю. Він також зможе залишити територію Польщі без ризику входження у нелегальне перебування.

Також закон передбачає продовження строків для подання заяв про надання дозволів на перебування (постійне чи тимчасове), продовження віз та продовження строку перебування у рамках безвізового руху, якщо цей строк припадатиме на період стану епідемічної небезпеки або стану епідемії. Як і раніше, ці заяви можна буде подавати у воєводських управліннях до 30-го дня, наступного за днем відміни того стану, який діяв останнім. Перебування іноземця в Польщі у цей період буде вважатися легальним за умови, що він подав заяву про легалізацію перебування у продовжений строк.

Крім того, закон включає норми, які становлять підставу для автоматичного продовження строків залишення території Польщі, що виникають із ст. 299 ч. 6 закону про іноземців (наприклад, у зв’язку із врученням остаточного рішення про відмову в наданні дозволу на тимчасове перебування), якщо ці строки припадатимуть на період стану епідемічної небезпеки або стану епідемії. Їх продовження відбувається після закінчення 30-го дня, наступного за днем відміни того стану, який діяв останнім. На ці ж терміни передбачається автоматичне продовження строку для добровільного повернення, визначеного у рішенні про зобов’язання іноземця до повернення, закінчення якого припадатиме на період стану епідемічної небезпеки або стану епідемії.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram