Соціологи дізналися, скільки українців не проти переїхати на Захід / колаж з фото REUTERS та pixabay.com

Попри те, що триває війна в Україні, абсолютна більшість українців - 79% - заявили, що навіть у разі отримання громадянства США чи країни ЄС вони б все одно залишилися в Україні.

Таку цифру оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), посилаючись на результати проведеного упродовж 1-6 вересня 2024 року власного всеукраїнського опитування громадської думки "Омнібус", до якого за власною ініціативою додав запитання про бажання переїхати жити в Штатів/ЄС.

Про готовність переїхати закордон сказали 19% опитаних, а 2% не могли визначитись з відповіддю. Як зазначають соціологи, у жовтні 2020 готові були виїхати жити закордон 28% серед усіх дорослих українців. У вересні 2022 року, тобто через пів року після повномасштабного вторгнення, КМІС повторив опитування, і частка тих, хто хотів переїхати закордон, скоротилася до 7%.

Відео дня

Наразі ж готовність переїхати закордоном порівняно із вереснем 2022 року зросла до 19%, проте лишається помітно нижчою, ніж було у 2020 році.

Опитування виявило, що у всіх регіонах України є тренд до зростання частки тих, хто готовий переїхати закордон, але, по-перше, всюди (крім сходу) поточний показник нижче, ніж у 2020 році (на сході показники такі самі, як і були у 2020 році). По-друге, у всіх регіонах абсолютна більшість (75-81%) не хотіли б переїжджати закордон, а хочуть лишатися в Україні.

Серед усіх вікових категорій також є зростання частки тих, хто хотів би переїхати за кордон, проте серед усіх вікових категорій 74-86% хочуть залишатися жити в Україні.

Серед 18-29 річних українців у 2020 році майже половина (46%) хотіли б переїхати закордон. До вересня 2022 року показник знизився до 13%, далі до вересня 2024 року він зріс до 26%. КМІС зазначає, що хоча зростання відчутне, але все одно 74% українців у віці до 30 років хочуть лишатися в Україні. Подібний тренд характерний і для 30-44 річних (серед яких наразі 75% не хочуть переїжджати з України).

У КМІС поділилися, скільки громадян України не проти переїхати на Захід / інфографіка з kiis.com.ua

Важливі новини України - що вже повідомлялося

Як повідомляв УНІАН, близько третини українських біженців у квітневому опитуванні заявили, що планують повернутися в Україну і майже стільки ж - не планують. Опитування провела Соціологічна група "Рейтинг" на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (IRI). Також респонденти могли обрати два варіанти відповідей з переліку заходів, за винятком покращення безпеки, які можуть бути найбільш ефективними, щоб допомогти людям повернутися додому.

Так, 40% назвали підвищення заробітної плати, 30% - відновлення приватної власності, знищеної внаслідок війни, 19% - ефективні антикорупційні заходи, 15% - безкоштовні програми перепідготовки для майбутнього працевлаштування в місті, по 14% - вступ до Європейського Союзу і НАТО.

Довідка УНІАН. Опитування проводилось методом телефонних інтерв’ю, вивчено думку 1022 респондентів. Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів - це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Статистична похибка не перевищує 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.

Вас також можуть зацікавити новини: