
Пенсійний вік традиційно сприймається часом заслуженого відпочинку та спокою. Однак у сучасних реаліях багато українців продовжують працювати.
Сьогодні розглянемо, яка різниця в пенсії в працюючого пенсіонера та непрацюючого, а також чи варто відкласти відпочинок.
Чи варто працювати на пенсії
Відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", українці, які досягли віку для виходу на пенсію, але вирішили й далі працювати, можуть збільшити розмір своїх виплат.
Якщо відтермінувати вихід на спочинок на строк до 60 місяців, то за кожен повний місяць (з наступного місяця після досягнення пенсійного віку) виплати збільшаться на 0,5%. Якщо цей термін перевищуватиме 60 місяців, то можна розраховувати на 0,75%.
Таким чином за рік відстрочки пенсійна виплата зросте на 6%. Але важливо пам'ятати, що враховуються тільки повні місяці. Водночас немає обмежень, до скількох років можна працювати на пенсії. Усе залежить від самої людини.
Якщо людина вирішила відкласти відпочинок, то потрібно звернутися до Пенсійного фонду до досягнення відповідного віку.
Окремо виділимо, чи можна працювати на пільговій пенсії або будь-якій іншій. Як зазначається на сайті ПФУ, підвищення виплат за відкладання виходу на відпочинок стосується лише тієї пенсії, яку призначають за досягнення певного віку. Це не стосується пенсійних виплат, призначених за іншими законами.
Раніше ми дізнавалися в адвоката Івана Хомича про інший бік питання. Він розкрив, скільки втрачає працюючий пенсіонер в Україні.
Якщо не вийти на заслужений відпочинок у 60, а перенести його на п'ять років, то при пенсії в сім тисяч гривень можна втратити 420 тисяч гривень виплат за цей час.
Хоча за вказаний термін розмір виплат зросте на 45% і досягне 10 150 гривень (замість семи тисяч), щоб "відбити" втрачене знадобиться майже 12 років.