У ЗСУ елітними вважаються декілька механізованих бригад, куди прагнуть потрапити добровольці. Однак служба у підрозділах територіальної оборони ЗСУ має свої переваги. Про це в інтерв'ю hromadske розповів головний сержант Центру рекрутингу сил тероборони Денис Семирог-Орлик.
За його словами, у теробороні менше старих кадрових військових, ніж у регулярних бригадах. "Люди прийшли сюди з цивільних і стали командуванням — тому в них людяніше ставлення до особового складу", – каже він.
Ще однією безумовною перевагою служби в теробороні Семирог-Орлик називає саме її регіональну прив’язку: у підрозділі зазвичай служать представники з одного регіону, часто с одного міста, села чи навіть вулиці, тому їм легше порозумітися і менше приводів для сварок.
"Ще є така історія: коли ТРО інколи виходить на відновлення, то повертається у свій регіон, тож у командирів є можливість дати своїм більше відпочити, потрапити додому. Якщо людина служила гарно, зальотів не мала, чого її не відпустити?" – пояснює військовий.
Мобілізація в Україні: останні новини
Як писав УНІАН, Міноборони планує автоматизувати процес видачі повісток. За словами представника відомства Олега Берестового, планується зробити функціонал, щоб можна було генерувати повістку в електронному вигляді без необхідності друкувати її на папері і підписувати вручну.
Також ми розповідали, що буде, якщо не прийти у ТЦК після вручення повістки. За перше порушення військового обліку в мирний час загрожує штраф від 3 400 до 5 100 гривень. Якщо це відбувається вдруге або у воєнний час, то сума зростає – від 17 000 до 25 500 гривень.