В Італії відбулося судове засідання у справі нацгвардійця Марківа / фото mvs.gov.ua

В Італії відбулося четверте апеляційне засідання у справі гвардійця Віталія Марківа, під час якого його адвокати надали вагомі докази його невинуватості.

Про це повідомляє прес-служба МВС України.

Першим у суді виступав адвокат інтересів України Ніколо Бертоліні Клеричі. Він зазначив, що українська армія - це захисники держави,які захищають свою землю від російського агресора.

"Сторона звинувачення використовувала слово "зграя" для характеристики українського війська. "Зграєю" можна сміливо назвати людей, які захопили територію сусідньої держави. Більш того, сторона звинувачення спотворила звіти міжнародних організацій, в яких чітко було зазначено, що сепаратисти також використовували міномети і важке озброєння", - наголосив Бертоліні.

Він процитував слова журналістів та інших свідків, зокрема про те, що проросійські сепаратисти використовували важке озброєння, з якого і були вбиті українські військовослужбовціе на горі Карачун, а також збитий вертоліт, на борту якого був генерал Сергій Кульчицький.

"Чим їх вбили? Чим збили вертоліт? Калашниковим? У сепаратистів була артилерія, важка зброя, зенітна та артилерійська. А нам прокурор доводив, що все було спокійно", - зазначив адвокат.

За словами сторони захисту, навіть слова учасника подій журналіста Вільяма Рогелона доводять - стріляли не з гори Карачун, позиції українських військових, а з протилежного бок - з боку проросійських бойовиків. Також під час засідання прокурор повідомив, що журналіст Рогелон надіслав фото осколку, яким його було поранено і попросив додати цей файл до матеріалів справи. Сторони висловилися з цього приводу наступним чином: захист Марківа та України - проти, а цивільні позивачі - за. Суд вирішив, що визначиться з цього приводу пізніше.

Читайте такожСправа Марківа: сім'я вбитого італійського журналіста хоче отримати від України велику компенсацію

Також на суді адвокат підсудного попросив, щоб того ж дня призначили судову експертизу, яка б визначила, з якої відстані стріляли в журналістів.

Під час слухання в залі суду провели розбір відеозапису Рогелона, на якому чітко видно, що на стелі машини, в якій знаходилися журналісти, немає вхідних отворів: тобто постріли по журналістам "прилітали" не зверху, з Карачуна. Крім того, цей відеозапис оказує, що по журналістам стріляли саме з боку бойовиків-сеператисти продовжили стріляти по машині зі ЗМІ, навіть після зупинки.

Також адвокат зазначає, що Україна жодного разу не чинила перешкод для проведення слідства.

В Італії відбулося судове засідання у справі нацгвардійця Марківа / фото mvs.gov.ua

Після судової перерви, до заключних виступів приєднались адвокати Віталія Марківа Донателла Рапетті та Раффаеле Делла Валле.

Захист зосередився на помилках попереднього процесу, а також долучи до матеріалів справи фільм "Не в тому місці, не в той час". Крім того, адвокати наголошують, що сторона обвинувачення не правильно переклала записи слів із камери Віталія, коли він говорить: "там вбили журналіста, а мені це шиють". Натомість, прокурори переклали ці слова: "я вбив журналіста".

Донателла Рапетті наголосила, що показання журналіста Рогелона не можна вважати об’єктивними. Оскільки, він плутався у показах, так і не зміг визначити, як виглядає форма українських військових та навіть не міг вказати, які саме осколки вилучили з його ноги. Та навіть у його словах можна знайти те, що не визнає вирок. Рапетті чітко вказує, що стріляли зліва та зблизька, тобто 100% не з гори Карачун.

Мама українського гвардійця Оксана Максимчук висловила надію, що суд візьме до уваги аргументи захисту і виправдає її сина.

"Сподіваюся, що судді розберуться і поставлять на вагу всю наявну інформацію і наші докази і виправдають Віталія і України, разом з ним", - сказала вона.

Справа нацгвардійця Марківа: хронологія подій

  • Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії імені Кульчицького, старшого сержанта Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві італійського журналіста Роккеллі і російського перекладача Андрія Миронова, яке сталося 24 травня 2014 року під Слов'янськом.
  • 12 липня 2019 року суд присяжних в Італії засудив Марківа до 24 років ув'язнення.
  • 20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу. Розгляд апеляційної скарги Апеляційним судом округу Ломбардія очікувався навесні 2020 року. Однак початок апеляційного процесу було заблоковано через пандемію COVID-19.
  • У скарзі сторона захисту просить остаточно і беззастережно виправдати Марківа.
  • 12 вересня стало відомо, що адвокати Марківа подали до Апеляційного суду присяжних Мілана нові виправдувальні докази.
  • 1 жовтня Апеляційний суд Мілана постановив зробити новий переклад допитів і розмов Марківа у зв'язку з тим, що перекладач, яка перекладала ці його свідчення, відмовилася від свого перекладу.
  • 15 жовтня в Мілані відбулося третє засідання апеляційного суду, на якому вже заслухали висновки дослідження щодо розмови Марківа зі співкамерником про загибель італійського репортера.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram