
Рішення заборонити згадувати кума Путіна, голову політради партії "Опозиційна платформа - За життя» Віктора Медведчука в книжці Вахтанга Кіпіані про суд над дисидентом Василем Стусом ухвалила суддя з Донецька, яку в 2017 році хотіли звільнити за зв'язки з так званою "ДНР".
Про це повідомила представниця Центру протидії корупції Галина Чижик на своїй сторінці у Facebook.
Вона нагадала, що до переведення в Київ суддя Марина Заставенко працювала в Червоногвардійському районному суді Макіївки Донецької області.
«У 2016 році до Вищої кваліфікаційної комісії суддів зверталась СБУ, яка вказувала на те, що у судді є майно на тимчасово окупованих територіях, вона систематично їздить туди-сюди. При цьому, суддя тривалий час не здійснювала правосуддя, бо перебувала саме на неконтрольованих Україною територіях», - зазначила Чижик.
За її даними, ВККС спочатку відкрила дисциплінарну справу, але потім відмовилась звільняти суддю Заставенко.
«Навряд чи український суддя спокійно може кататись в "ДНР", не отримуючи для себе гарантії безпеки "з того боку". Особливо зважаючи на те, як активно росіяни поповнювали обмінний фонд. Саме тому СБУ писала скарги на таких суддів до ВККС», - пояснила вона.
«Але більшість суддів врешті залишились в системі. Вони продовжують час від час відвідувати родичів і майно на окупованих територіях, і потім повертаються і ухвалюють рішення щодо українських військовослужбовців або судять авторів, які мають сміливість називати Медведчука Медведчуком», - написала представниця Центру протидії корупції Галина Чижик.
Читайте такожПісля "перемоги" Медведчука в суді книгу про Стуса розкупили за годину - Кіпіані
Медведчук проти Кіпіані - рішення суду
- Дарницький районний суд сьогодні заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність позивача.
- Адвокат автора книги В'ячеслав Якубенко розповів, що суд заборонив розповсюджувати книгу в тому вигляді як є. Рішення не поширюється на ті екземпляри, які вже є у бібліотеках чи перебувають у власності.
- За словами адвоката, Медведчук просив визнати недостовірними дев'ять фрагментів у книзі "Справа Василя Стуса". Суд задовольнив позов частково. Тобто три фрагменти визнані недостовірними, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди.
Книга "Справа Василя Стуса": що оскаржує Медведчук
- Книга Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" вийшла у друк у травні 2019 року, а вже у вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження.
- Позивач вважає, що у 9 епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які нібито не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика. Через це Медведчук позивається до автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва і типографії та вимагає заборонити видання й розповсюдження книги "у будь-який спосіб на будь-якій території".
- У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.