Останнім часом українські прикордонники почали фіксувати зміну в роботі організаторів, які "гарантують" чоловікам виїзд за кордон / скріншот

Російсько-українська війна триває, й Держприкордонслужба продовжує затримувати чоловіків, які намагаються незаконно перетнути український кордон, повідомив в ефірі телемарафону речник ДПСУ Андрій Демченко.

"На жаль, спроби продовжуються, щодня ми фіксуємо таких осіб. Не варто називати їх ухилянтами, вони першочергово є порушниками держкордону. Оскільки частина з них може навіть не підпадати під категорію мобілізації, маючи вік менше ніж 25 років", – сказав Демченко.

Він також додав, що останнім часом українські прикордонники почали фіксувати зміну в роботі організаторів, які "гарантують" чоловікам виїзд за кордон. 

"За останній час ми бачимо, що зухвалість дій організаторів цих злочинних груп, які їм обіцяють сприяння в незаконному перетині, зростає. Досить часто фіксуються більш великі групи, які намагаються одночасно перетнути кордон. Вчора, наприклад, ввечері на Одещині наш прикордонний наряд затримав вантажівку, в причепі якої виявив 41 чоловіка, які у такий спосіб намагалися доїхати до кордону. Цей транспортний засіб був затриманий за кілька кілометрів від кордону", – додав Демченко.

Мобілізація в Україні: важливі новини

11 червня у Верховній Раді депутати зареєстрували проект закону про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки (№11331), який, зокрема, передбачає економічне бронювання від мобілізації.

На думку народного депутата Вадима Галайчука, впровадження економічного бронювання дозволить Україні забезпечити додаткову мобілізацію близько 500 тисяч людей.

Водночас із цим, інший нардеп Дмитро Наталуха повідомив, що мобілізаційний потенціал в Україні становить щонайменше 5-6 мільйонів чоловіків. Втім, народний депутат також відзначив, що від ЗСУ наразі немає запиту на таку кількість.

Вас також можуть зацікавити новини: