Повістку у мережі оприлюднила онука бабусі / колаж УНІАН, фото Генштабу ЗСУ, скріншот з відео

В мережі шириться фейк про вручення у Дніпрі повістки 86-річній переселенці з Бахмута Донецької області. Відповідне відео, на якому фігурує повістка та паспорт жінки, оприлюднила її онука. 

"Я просто в шоці. Цю повістку надіслали моїй бабусі, тому що в неї є медична освіта", — обурюється дівчина.

Вона розповіла, що вивезла родичку з Бахмута у березні 2022 року. Сім’я переїхала у Дніпро як переселенці, вони мають тимчасову реєстрацію.

"Те, що мене обурює вже зовсім – їй 86 років! Вони у ТЦК вже взагалі подуріли? Мені от цікаво, це така помста, тому що моя бабуся з Донецької області?" — запитує дівчина.

На відео можна побачити повістку і паспорт, де збігаються прізвище, ім’я та по-батькові, а також дата народження жінки. Проте, скоріше за все, це фейк, оскільки у ЗСУ немає звання "рядовий", яке фігурує у повістці. До того ж це слово написане російською мовою, а всі інші дані – українською.

Мобілізація в Україні

Секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що мобілізація в Україні почала провалюватися після того, як змінили військкомів, і щоб покращити ситуацію, необхідне рішення політичного керівництва країни. 

Нещодавно президент Володимир Зеленський повідомив про підготовку комплексного плану з мобілізації. 

Головнокомандувач Збройними силами України, генерал Валерій Залужний заявив про необхідність розширити категорії громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію. 

Вас також можуть зацікавити новини: