Легка атлетика України традиційно щороку визначає найкращих легкоатлетів у різних вікових категоріях, тренера і команду. 2018 рік не став винятком.

У легкій атлетиці запекла боротьба між атлетами точиться не лише на доріжках і у секторах, а і, як показав цей рік, під час голосування. Хоча тут, звісно, борються вже не самі спортсмени, а ті, хто віддає їм свої голоси, повідомляє офіційний сайт Федерації легкої атлетики Укоаїни.

Під час голосування за найкращих легкоатлетів як місяця, так і року враховуються голоси експертів (Ради ФЛАУ), ЗМІ і вболівальників. Кожна з цих категорій рахується як третина всіх голосів.

При визначенні найкращої легкоатлетки 2018 року склалася ситуація, коли відразу дві спортсменки – Наталія Прищепа й Анна Рижикова – набрали по половині від цих трьох третин голосів. Але двох переможниць не буває. І як на 100-метрівці, коли долю золотої медалі інколи вирішують тисячні долі секунди, а у технічних видах вступають у силу кількість витрачених на висоту спроб чи краща друга спроба, так і у нашому голосуванні довелося звернутися до додаткових показників, а саме місць, які кожна зі спортсменок посіла у голосуванні кожної з категорії. Згідно з ними, найкращою легкоатлеткою 2018 року стала Наталія Прищепа.

Тож до вашої уваги список найкращих серед найкращих у легкій атлетці України за підсумками 2018 року.

НАЙКРАЩИЙ ЛЕГКОАТЛЕТ УКРАЇНИ-2018

Мар’ян Закальницький – чемпіон Європи зі спортивної ходьби на 50 км (3:46.32 год, Берлін); на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби у Тайцані виграв срібло у командному заліку і посів четверте місце в індивідуальному (3:44.59 год – восьмий результат у світовому і четвертий у європейському  топ-листах сезону).

НАЙКРАЩА ЛЕГКОАТЛЕТКА УКРАЇНИ-2018

Наталія Прищепа – чемпіонка Європи з бігу на 800 метрів(2.00,38 хв, Берлін); четверте місце на Континентальному Кубку ІААФ (1:59.58 хв – п’ятий результат сезону в Європі).

НАЙКРАЩИЙ МОЛОДИЙ ЛЕГКОАТЛЕТ УКРАЇНИ-2018 ДО 20 РОКІВ

Михайло Кохан – переміг на юнацьких Олімпійських іграх з метання 5-кілограмового молота з рекордом змагань (85,97 м + 85,14 м = 171,11 м). Виграв чемпіонат Європи U18 з легкої атлетики з новим найкращим світовим досягненням серед юнаків (87,82 м). Виграв срібну медаль чемпіонату світу U20 з метання 6-кілограмового молота (79,68 м).

НАЙКРАЩА МОЛОДА ЛЕГКОАТЛЕТКА УКРАЇНИ-2018 ДО 20 РОКІВ

Ярослава Магучіх – виграла юнацькі Олімпійські ігри (1,92 м + 1,95 м = 3,87 м) та чемпіонат Європи U18 з легкої атлетики з рекордами змагань зі стрибків у висоту. 1,95 м, показані на Іграх, стали також рекордом України U18, найкращим результатом світового сезону у вікових категоріях U18 і U20 та повторенням юніорського рекорду України. Юнацький рекорд України у Буенос-Айресі став не першим для Магучіх нинішнього сезону. До цього були 1,93 м у Луцьку та переможні для юнацького чемпіонату Європи 1,94 м. Наприкінці грудня у Мінську встановила рекорд Європи U20у приміщенні і повторила найкраще досягнення світу U18 – 1,96 м.

НАЙКРАЩИЙ ЛЕГКОАТЛЕТ УКРАЇНИ-2018 У КАТЕГОРІЇ «МАСТЕРС»

Іван Пушкін (М85) – став триразовим чемпіоном світу у категорії «Мастерс» зі спортивної ходьби на 20 км, 10 км, 5000 м; чемпіон Європи у категорії «Мастерс» з позастадіонних видів легкої атлетики зі спортивної ходьби на 10 км; дворазовий чемпіон Європи у приміщенні у категорії «Мастерс» зі спортивної ходьби на 3000 метрів і на 5 км (дистанцію 5 км долали по шосе).

НАЙКРАЩА ЛЕГКОАТЛЕТКА УКРАЇНИ-2018 У КАТЕГОРІЇ «МАСТЕРС»

Людмила Пушкіна (W50) – стала чемпіонкою світу у категорії «Мастерс» з бігу на 2000 метрів з перешкодами; виграла бронзову медаль з напівмарафону на чемпіонаті Європи у категорії «Мастерс» з позастадіонних видів легкої атлетики.

НАЙКРАЩИЙ ТРЕНЕР УКРАЇНИ-2018

Тетяна Степанова – тренер переможниці юнацьких Олімпійських ігор і чемпіонату Європи U18 зі стрибків у висоту, авторки рекорду Європи U20 у приміщенні і співавторки найкращого світового досягнення U18, авторки рекорду України U18 і співавторки рекорду України U20 Ярослави Магучіх.

НАЙКРАЩА КОМАНДА УКРАЇНИ-2018

Чоловіча команда України зі спортивної ходьби на 50 км (Мар’ян Закальницький, Іван Банзерук, Валерій Літанюк, Андрій Гречковський, Ігор Сахарук) – друге місце на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби.