
Китайська компанія DeepSeek обрала нестандартний шлях у розвитку штучного інтелекту, відмовившись від комерціалізації своїх технологій. На відміну від західних гігантів, орієнтованих на максимізацію прибутку, DeepSeek робить ставку на наукові дослідження і довгостроковий розвиток.
За даними Financial Times, мільярдер Лян Веньфен, засновник DeepSeek, свідомо відмовився від партнерства з великими технологічними корпораціями на кшталт Tencent і ByteDance, а також не приймає державні інвестиції.
Видання вважає, що компанія не прагне до швидкого зростання і діє за принципом "морських котиків": невелика, але високоефективна команда, зосереджена на досягненні амбітної мети: створенні сильного ШІ.
На відміну від DeepSeek, західні компанії на кшталт OpenAI активно монетизують свої розробки, залучаючи мільярди доларів інвестицій.
Однак у такого підходу є і мінуси. Конкуренти на кшталт Alibaba, маючи в своєму розпорядженні потужнішу інфраструктуру, активно просувають свої ШІ-рішення і залучають корпоративних клієнтів, що ставить під сумнів стійкість DeepSeek у довгостроковій перспективі.
У найближчому майбутньому компанія планує випустити оновлені версії своїх АІ-моделей - R2 і V4, що має ще більше зміцнити її позиції. Однак для подальшого розвитку DeepSeek неминуче доведеться нарощувати обчислювальні потужності, а це, зі свого боку, потребуватиме пошуку нових джерел доходу.
Однак DeepSeek не виявився застрахованим від ризиків розташування в Китаї. Повідомляється, що після успіху їхнього LLM, китайський уряд відібрав паспорти у ключових розробників.