Як українські айтівці працюють зі штучним інтелектом: досвід Владислава Будіченка

Галузь IT вже кілька років приваблює різних людей – від молодих програмістів до тих, хто вирішив змінити роботу й опанувати нові навички. Владислав Будіченко, працюючи у цій сфері понад 10 років, сьогодні активно займається штучним інтелектом та будує кар'єру в Маямі. Він поділився досвідом і досягненнями, які допомогли йому розвиватися.

Початок кар'єри в IT

Владислав познайомився з програмуванням у 14 років, коли вступив до ліцею для вивчення інформаційних технологій, математики та інших профільних дисциплін. Зацікавленість у створенні внутрішніх систем привела його до перемог на олімпіадах та виконання перших замовлень на базове програмування сайтів і вебдодатків. Завдяки спортивному програмуванню та мотивації, він швидко визначив свої інтереси в IT.

Натхнення Владислав черпав у стартаперах, які будували нові технології, засновували компанії, що допомогло йому зрозуміти власну мрію – створити свою компанію, зосереджуючись більше на програмуванні, ніж на керуванні.

Відео дня

Робота зі штучним інтелектом

Сьогодні Владислав живе в Маямі, де зосередився на розробці власних проєктів зі штучним інтелектом. Його шлях у IT почався з фрилансу, створення вебдодатків та баз даних. Працював у київській команді Bitfury LightningPeach над платіжною системою для Bitcoin та Lightning, а з 2021 року співпрацює з американськими компаніями, займаючись створенням нових IT-систем.

"Мені подобається креативна частина роботи – коли є завдання і треба знайти проблему, а потім ефективно її вирішити. Це надихає", – ділиться Владислав. Останні два роки він зосереджений на штучному інтелекті, розробивши проєкти Vocaly AI та Docsmate AI – агента автоматичних відповідей на дзвінки та базу знань із контролем доступу.

Досягнення та плани

IT-галузь вимагає постійного навчання, і Владислав активно сертифікується. Він має сертифікати AWS та Google Cloud, а також є членом журі престижних премій. Цього року він переміг у премії BrainTech 2023 та був членом журі Armenian Digital Awards, що підтверджує його високий рівень професіоналізму.

Владислав зізнається, що часто його спонукає до навчання нудьга. "Мені хочеться дізнатися щось нове, удосконалювати свої проєкти, такі як Vocaly AI, щоб забезпечити їх актуальність для бізнесу". Він володіє кількома мовами програмування: Go, JavaScript, Python, і завдяки своїм навичкам створював складні системи з нуля ще на початку кар'єри.

Як українські айтівці працюють зі штучним інтелектом: досвід Владислава Будіченка

У планах Владислава – розвивати стартап Vocaly AI та стати технічним директором власної компанії. Хоча він найбільше любить працювати над технологічними рішеннями, також відкритий до менторської діяльності.

Штучний інтелект залишається основним напрямком його роботи. Владислав любить бути на кілька кроків попереду в технологічному розвитку й вірить, що саме за штучним інтелектом майбутнє.