Волонтер назвав умову посилення агресії Росії проти України / фото narodna-pravda.ua

Якщо в Україні на виборах у Верховну Раду (заплановані в 2019 році) переможуть проукраїнські сили, Російська Федерація може вдатися до більш посиленої агресії щодо нашої країни, щоб змінити її плани щодо вступу до НАТО.

В РФ зростають мілітаристські настрої, розповів волонтер, який воював у зоні антитерористичної операції на Донбасі, голова благодійного фонду "Світ і Ко", офіцер запасу ЗСУ Мирослав Гай на чаті в "Главреді".

"Держдума Російської Федерації ухвалила проект постанови про скасування постанови Радянського Союзу із засудження введення військ в Афганістан. Росія так готує законодавчу базу під те, що введення військ на територію інших держав не є кримінальним злочином", — зазначив співрозмовник.

Відео дня

За його словами, фактично — це сигнал для російських військових: "Будьте спокійні, якщо ми будемо починати війну, в Росії ви будете вважатися не злочинцями, а героями, ви будете мати пенсії, соціальний пакет, ви будете мати майбутнє".

"Це загрозлива ситуація. Це свідчить про те, що в Росії продовжують наростати мілітаристські настрої. Коли в регіоні критично накопичується зброя, проводяться військові маневри, йде війна з участю ПВК (приватних військових кампаній — Ред.), як на Донбасі чи в Сирії, коли приймаються військові закони про мобілізацію, коли Росія сама собі законодавчо дає дозвіл на введення військ на територію іншої країни — все це не несе мир, злагоду і безпеку в регіон", — додав активіст.

Читайте такожВоєнний стан в Україні: перша бригада ЗСУ пройшла бойове злагодження (відео)

Експерт наголосив, що це загрозлива ситуація, зокрема, для України. "Мета будь-якої війни — зміна політики тієї чи іншої країни. Росія зацікавлена в Україні як у своєму сателіті, як у своїй колонії. Відповідно, якщо в Україні на парламентських виборах переможуть проукраїнські сили, РФ може вдатися до більш посиленої агресії, щоб змінити наші плани щодо вступу в НАТО", — попередив Гай.

"...в доктрині Російської Федерації з безпеки розширення блоку НАТО, розміщення систем протиракетної оборони вздовж кордонів РФ, проведення країнами НАТО навчань, в тому числі спільно з іншими країнами, які розташовані поблизу російського кордону, збільшення військового контингенту визначено як головні зовнішні загрози для Росії. Все це зараз відбувається", — заявив співрозмовник.

"Тому Росія для недопущення України і Грузії в НАТО може вдатися до будь-яких дій, як це було з Чорногорією, де, на щастя, спроба перевороту проросійськими силами провалилася. Але в Україні у Москви більше можливостей для цього. Тому слід розглядати будь-які варіанти розвитку подій, у тому числі розширену війну", — сказав волонтер.

Як повідомляв УНІАН, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь", які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя.

У командуванні ВМС наголосили, що про намір здійснити перехід заздалегідь була поінформована російська сторона відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Російський прикордонний корабель "Дон" протаранив український рейдовий буксир, унаслідок чого він був зруйнований. Крім того, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку.

Всі 24 моряки, які перебували на суднах, потрапили у полон. Троє з них поранені.

Усі українці були заарештовані так званим "судом" у Криму. Їх обвинувачують у незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК РФ, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років).