В Україну в рамках тренувальних місій приїжджали військовослужбовці різних країн / колаж УНІАН, фото facebook.com/NATO, ua.depositphotos.com

Союзники навряд чи відправлять в Україну свої війська до завершення повномасштабної війни. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив колишній речник Генштабу, полковник ЗСУ Владислав Селезньов, відповідаючи на питання щодо можливості такої відповіді союзників на залучення військових КНДР Росією.

При цьому він нагадав, що Україна вже має "чудовий приклад такої колаборації", оскільки до широкомасштабного вторгнення в Україну в рамках тренувальних місій приїжджали військовослужбовці Збройних сил Канади, Великої Британії, Польщі та інших партнерів. партнерів. Як підкреслив Селезньов, вони брали участь в дорадчих та інших місіях, які дозволяли моніторити або забезпечувати підготовку українського військового персоналу.

"Чи повернуться вони до нас (в тих масштабах - УНІАН)? Я маю серйозний сумнів, що це станеться аж допоки не завершиться повномасштабне російсько-українське протистояння. Так, було чимало дискусій щодо можливості задіяння військовослужбовців країн, які входять до Північноатлантичного Альянсу, на другорядних ділянках фронту. Щоб ми мали змогу визволити з цих ділянок фронту наші сили та засоби і спрямувати туди, де вони найбільш необхідні. Але не сталося тоді і навряд чи станеться в перспективі", - вважає полковник.

Відео дня

За його словами, союзники "надто обачливі".

"Надто повільно відбуваються і дискусії, і ухвалення відповідних рішень. А отже, якщо процес умисно затягується, то сподіватися на позитивне вирішення цього питання, мабуть, не варто", - сказав Селезньов.

Північна Корея вступає у війну з Україною - що повідомлялося

Як повідомляв УНІАН, українська влада заявила, що КНДР фактично включилася у війну РФ проти України. 

Раніше видання The Wall Street Journal з посиланням на колишнього російського розвідника зазначило, що укладена в червні угода про військове співробітництво між Росією та Північною Кореєю містила секретний пункт, який надавав КНДР дозвіл направити на війну в Україну першу хвилю з приблизно 1 тисячі північнокорейських солдатів.

За даними південнокорейської розвідки, КНДР уже відправила в РФ приблизно 3 тисячі своїх військових. Україна ж має інформацію вже про як мінімум 12 тис північнокорейських військових, яких готують в РФ для війни.

Ще наприкінці лютого президент Франції Еммануель Макрон зробив заяву про те, що обговорював із союзниками питання можливої відправки військ в Україну і що такий сценарій не можна виключати. Пізніше він підтверджував цю тезу, але зауважував, що згоди на це поки не має. За даними Міноборони України, дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання тривають.

Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеф Борель наголосив, що в Європі обговорюється питання перенесення навчальної місії з ЄС в Україну, але консенсусу з цього питання поки що немає.

Вас також можуть зацікавити новини: