Україні потрібні далекобійні ракети / фото Генштаб

Військовий експерт Олег Жданов пояснив, чому Збройні сили України не запускають ракети по російських аеродромах, на яких базуються стратегічні бомбардувальники, що обстрілюють українські міста.

"Ми не можемо вийти на вільний ринок і купити ракети", – заявив він.

За словами експерта, ракети середньої дальності сухопутного базування на сьогоднішній день є тільки у РФ, Північної Кореї та у Ірану.

"Зараз американці посиленими темпами розробляє ракету на 500 кілометрів для пускових установок типу HIMARS або M270. І виходить, що якщо ми вийдемо на вільний ринок, ми упремося у тих же самих виробників в Сполучених Штатах", – зазначив Жданов.

Він додав, що Україна "двома руками за" те, щоб вдарити по військових об'єктах в Росії:

"Я вам нагадаю статтю генерала Залужного, в якій він саме про це і говорив: що нам треба дати ракети такої ж приблизно дальності, як у РФ, щоб ми могли наносити вогневі удари по військових об'єктах на таку ж глибину... Я так розумію, що президент теж поділяє цю точку зору, але, на жаль, Сполучені Штати поки не готові нам передавати навіть ракети з дальністю польоту до 300 кілометрів, я вже не кажу про 500 або тисячу кілометрів. Але у нас є можливість, ми можемо зробити дрони і відправити їх у "подорож", як це відбувалося у Криму".

Далекобійні ракети ATACMS для України

В офісі президента заявляли, що Україна веде переговори з США про передачу далекобійних ракет ATACMS для HIMARS. Повідомлялося, що поставити їх можуть у поточному році.

Військові експерти не раз висловлювалися, що далекобійні ракети ATACMS для знищення військових об'єктів на території Росії.

Вважалося, що масована ракетна атака Росії по Україні 10 жовтня "закрила" питання з постачанням ATACMS для ЗСУ, однак, цього не сталося.