
Міцність Кримського мосту найближчими роками залишається неточною через ймовірні зовнішні фактори, які можуть вплинути на його будову. Одним з таких чинників є небезпечна природна активність біля мосту. Про це повідомив гідрогеолог Юрій Медовар у матеріалі "Телеграфу".
Він зазначив, що цей міст є дуже важливою транспортною артерією та має складний технічний стан, однак його майбутнє може залежати від кількох факторів. Медовар наголосив, що у наступні п'ять років значно буде визначатися вплив зовнішніх чинників, серед яких дуже небезпечним є активність грязьового вулкана, який знаходиться недалеко від опор споруди.
"Усе залежить від того, чи будуть нові удари по мосту. Чи спрацює наш знаменитий грязьовий вулкан, який знаходиться поряд з опорами цього мосту. Чисто детермінованого висновку зробити не можна", - підкреслив експерт.
За словами гідрогеолога, сценарії руйнування мосту можуть бути дуже різними. Якщо об'єкт здатний витримати землетрус, то активність грязьового вулкана становить більшу загрозу.
Своєю чергою Медовар нагадав про випадок, коли під час буріння нафтової свердловини на глибині близько трьох кілометрів було випадково досягнуто зони грязьового вулкана. Цей викид був настільки потужним, що бурильна свічка вилетіла на поверхню та скрутилася в джгут.
"Тому якщо грязьовий вулкан спрацює, то дуже великі проблеми будуть", - вважає експерт.
Кримський міст - останні новини
Нагадаємо, вранці 3 червня СБУ втретє вразила Кримський міст. Агенти СБУ замінували опори шляхопроводу, який був незаконно побудований РФ. Як зазначили у спецслужбі, підводні підпірки опор сильно пошкоджено на рівні дна - 1100 кг вибухівки в тротиловому еквіваленті цьому посприяли, тому фактично міст перебуває в аварійному стані.
Водночас військовий експерт Іван Ступак пояснив, як СБУ вдалося привезти вибухівку до Кримського мосту. За його словами, російські сенсори не побачили переміщення Україною вибухівки, що може бути повʼязано з попередніми ударами Сил оборони.
"19 травня 2025 року були повідомлення про те, що спеціалісти СБУ атакували вишки Бойка. Тоді вони серйозно пошкодили радіолокаційне обладнання, яке там знаходилося. Але всі це сприйняли, як похуліганили, спалили РЛС і все. А фактично це був перший етап операції з організації атаки на Кримський міст. Росіян позбавили очей, слуху. Аби вони не могли побачити наближення до узбережжя українських безпілотників, катерів", - підкреслив Ступак.
Своєю чергою військовий оглядач Денис Попович відповів, чому Кримський міст працює після атаки. Він наголосив, що ефект від цієї спецоперації може бути відкладеним у часі - можливо, росіяни поки приховують серйозні пошкодження. Попович нагадав, що при наявності критичних пошкоджень рух шляхопроводом був би миттєво зупинений.
"Почекаймо, який буде ефект цього заходу й чи буде припинено рух так званим Кримським мостом для того, щоб усувати наслідки цього удару. Але очевидно, що СБУ має ще карти в колоді, окрім бомбардувальників, які були знищені у неділю, окрім удару по Кримському мосту вчора. Я думаю, що ці карти в колоді ще є", - запевнив експерт.