На усіх ділянках фронту ситуація для Сил оборони України дуже важка через нестачу особового складу. Про це ветеран російсько-української війни, екскомандир роти батальйону Айдар, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий сказав в ефірі на Radio NV.
"В першу чергу мав би знати наш тил, що на всіх ділянках фронту дуже важко, тому що не вистачає людей", - сказав Дикий.
За його словами, статистично, ситуація наразі дуже погана.
"Ми зараз набираємо в півтора рази менше, аніж наші санітарні втрати за такий же (час). Це, на жаль, теж об'єктивна реальність, яку треба знати", - сказав Дикий.
Він уточнив, що санітарні втрати - це загиблі, а також поранені, які на тривалий час вибули із лав Збройних сил України. Дикий наголосив:
"Ми їх втрачаємо у півтора рази більше, ніж за цей час разом із добровільним рекрутингом і мобілізацією набираємо їм на заміну. І ця ситуація стає критичною".
Він вважає, що українцям в тилу варто подумати над тим, чи готові вони долучитися до лав ЗСУ.
"А на рівні нашої влади, тут дійсно, хто у першу чергу провалює мобілізацію - це наша цивільна влада. Це, на жаль, об'єктивна реальність", - переконаний експерт.
Він вважає, що з приводу мобілізації майже нічого не зроблено.
"Травневий закон дещо упорядкував військовий облік, що, звичайно, є необхідним першим кроком, але тільки першим із багатьох. І на мою особисту думку, я можу звісно помилятися, але критично необхідними є два рішення на рівні законодавчої влади. Одне рішення - це про встановлення граничного терміну служби, бо це стосується і тих, хто вже воює і нас захищає, і тих, хто піде їм на захист. А друге рішення набагато менш популярне - це криміналізація ухилення з військового обліку", - сказав Дикий.
Окремо експерт зазначив, що рекрутинг дійсно не запрацював і це є об'єктивною реальністю. Він вважає, що одна частина проблеми - це мотивація, бо більшість мотивованих вже раніше долучилися до Сил оборони України.
"Є тільки одна проблема, за яку, на мою думку, відповідає армійське командування. Це те, що досі, немає гарантій, що завдяки рекрутингу ти дійсно опинишся саме у тій частині і на тій посаді. Поки це не гарантовано, звичайно, рекрутинг буде дуже сильно просідати. Коли обіцяють рекрутинг, а в реальності потім тебе можуть на рівні навчального центру перехопити і перенаправити в іншу частину і на абсолютно іншу військову спеціальність", - сказав Дикий.
Мобілізація в Україні - які є проблеми
Раніше видання Foreign Policy писало, що більшість експертів вважають темпи мобілізації в Україні недостатніми для протистояння російській агресії. Проте велика кількість чоловіків все ще побоюється вступати до лав ЗСУ.
Водночас, Україна посилює мобілізаційні зусилля, проводячи рейди у людних локаціях, як-от концертні зали, елітні магазини у Києві та популярні кафе в Одесі. У суспільстві зростає напруга через те, що деякі впливові особи уникають призову.