Бійці ЗСУ скаржаться на дефіцит зброї та чисельну перевагу ворога / фото 93 ОМБр Холодний Яр

ЗСУ перекинули під Харків резерви, зокрема підрозділи з інших напрямків фронту, де також тривають бої. Українська оборона небезпечно стоншується, пише BBC.

"Ситуація динамічна, напружена, її важко передбачити", - заявив британському кореспонденту військовослужбовець на ім'я Андрій, підрозділ якого нещодавно було перекинуто з іншого напрямку.

На запитання журналіста, чи змінює ситуацію на краще перекидання на цей фронт його самого і його побратимів, Андрій каже, що все відносно.

Відео дня

"Завжди важко приєднуватися до чужої лінії оборони, бо немає необхідної взаємодії з іншими підрозділами", - зазначає боєць.

Ситуація під Харковом для українських захисників залишається важкою. Хоча російські сили зазнають великих втрат, на їхньому боці чисельна перевага.

Військовослужбовець на ім'я Віктор, який потрапив до шпиталю з пораненням, розповів, що разом із побратимами відбивав атаки росіян хвилю за хвилею: "Ну дуже їх багато", - каже він.

Також українські бійці скаржаться на дефіцит зброї, спричинений тривалою паузою в американській військовій допомозі. За їхніми словами, ЗСУ поступаються противнику не тільки числом, але й озброєнням.

"У росіян є все, що вони хочуть, а нам нічим воювати. Але ми робимо, що можемо", - каже Віктор.

Як зазначає кореспондент BBC, зараз під Харків прибули підкріплення, перекинуті з інших напрямків фронту. Наприклад, з-під Работиного - де теж тривають важкі бої. У результаті українські оборонні лінії стоншуються.

"Кинуті на підкріплення українські сили допомагають відбити триваючі атаки росіян. Але якою ціною це обходиться для інших ділянок фронту, що розтягнувся майже на 1300 км?" - пише автор репортажу.

За словами бійців, витіснити всі російські сили, які зараз закріпилися в Харківській області, буде дуже нелегко.

"Ми втрачаємо Вовчанськ. І ми також втрачаємо села навколо Вовчанська", - каже командир артилерійської батареї Михайло.

Чоловік вважає, що цього можна було уникнути - якби оборону тут підготували краще.

"Ми могли використати колоди та бетон для будівництва оборони. Тепер доведеться використовувати снаряди і людей, щоб повернути цю землю", - вважає Михайло.

Наступ росіян під Харковом: останні новини

Як писав УНІАН, російське вторгнення на Харківщину прогнозувалося ще кілька місяців тому, але в підсумку застало Україну неготовою до нього. Газета The Washington Post наводить кілька причин того, чому росіян не зупинили на лінії кордону: відсутність укріплень, дефіцит зброї і брак людей у ЗСУ, а також помітне поліпшення російської тактики.

Газета також повідомляє, що на початку вторгнення на Харківщину росіяни змогли заглушити роботу станцій Starlink, якими користуються ЗСУ. Це сталося вперше з початку війни.

Вас також можуть зацікавити новини: