Юрій Федоренко пояснив, що нашій державі потрібно для захисту Харкова / колаж УНІАН зі скріншоту й фото REUTERS

Росіяни намагаються досягти максимального результату, користуючись "вікном можливості", поки українські Сили оборони не мають дозволу на використання певних видів західної зброї по об’єктах на території РФ.

На цьому наголосив командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" Збройних сил України Юрій Федоренко, коментуючи питання захисту Харкова і області від атак окупантів на землі та у небі. Федоренко каже, що Україна знає, де російські С-300 і С-400, які луплять по Харкову, знає як їх знищити, але потрібен дозвіл, зокрема, США.

"Є одне дуже суттєве питання. Воно пов’язане з тим, що наші партнери, зокрема, Сполучені Штати Америки, забороняють нам застосовувати ряд вогневих засобів по території РФ. Тобто ми не можемо знищувати противника в районах його зосередження, де він концентрує легкоброньовану, броньовану техніку, певні артилерійські засоби і, що саме головне, засоби протиповітряної оборони і системи С-300 та С-400, якими щоденно руйнує Харків. Тобто Сили оборони знають де вони стоять, ми можемо їх знищити, в нас є чим знищити, але є заборона за застосування цих засобів", - прокоментував ситуацію військовий.

Відео дня

Він зауважив, що наразі українські дипломати дуже потужно працюють над цим питанням. "Я думаю, що 3-4 тижні ми досягнемо того, що дадуть можливість ці вогневі засоби застосувати", - додав Федоренко. Водночас на сьогодні росіяни мають "вікно можливості" і користуються цим.

"Перше - ми не можемо застосувати певні засоби, друге - Сили оборони накопичують вогневі засоби, техніку, боєприпаси, все необхідне для ведення бойових дій в рамках пакета допомоги США. Противник розуміє, що є два місяці, щоб показати максимальний результат", - сказав Федоренко, пояснивши, що зокрема протягом орієнтовно двох місяців Україна має отримати техніку та боєприпаси для дистанційного ураження противника.

За його словами, росіяни зараз мають техніку, людей, сприятливу погоду для того, щоб далі тиснути на Харківщині. "Але чи реалізують вони ті наміри, які ставлять, повною мірою, - ні. Якщо казати про напрямок Глибоке, де противник пройшов лінію держкордону, маючи частковий успіх, то Сили оборони вже стабілізували ситуацію повною мірою. І зараз йде системна робота щодо вибиття противника з займаних позицій, вже є конкретні успіхи. Якщо кажемо про Вовчанськ, ситуація набагато складніша", - зазначив військовий.

За його словами, дуже жорстокі бої йдуть, і противник, станом на сьогодні, мав частковий успіх, але інтенсивність його просування не така активна, як вони планували. "Я думаю, що нам вдасться спільно зупинити наступ противника, накопичивши сили та засоби, переломити ситуацію на бік Сил оборони", - сказав Федоренко.

Він підкреслив, чим менше авіації у ворога, тим менше ураження буде наноситись як по позиціях українських захисників, так і по мирних містах. Тому потрібно зменшувати присутність авіації ворога в повітрі, вражати ворога на території РФ, а для цього потрібні літаки F-16 і протиповітряні засоби в більшій кількості, зокрема зенітно-ракетні комплекси Patriot.

Важливі новини України про війну - сьогодні це варто прочитати

Як повідомляв УНІАН, 23 травня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що вдалося зупинити наступ росіян на Харківщині. Як відомо, 10 травня Росія активізувала наступальні дії в Харківській області. Ворогу вдалося захопити окремі прикордонні населені пункти.

За словами Сирського, через два тижні після того, як російські війська перетнули кордон у Харківській області, щоб відкрити новий фронт, наступ зупинився в місті Вовчанськ менш ніж за 10 кілометрів на південь від кордону і в Липцях на південному заході. Він додав, що на Харківщині росіяни зазнали значних втрат і зав'язли у вуличних боях за Вовчанськ.

В Інститут вивчення війни вчора інформували, що ЗСУ відбили частину територій на Харківщині. Водночас російські війська масово почали застосовувати КАБи для обстрілу мирних населених пунктів Харківщини. Обласний центр перебуває практично під постійними ударами ворога.

Вас також можуть зацікавити новини: