5 вересня повітряна тривога у Києві тривала понад 9 годин / фото ua.depositphotos.com

Росія не ставить собі задачу влучити в потрібний об'єкт, коли запускає дрони по Київщині, повідомив в ефірі телемарафону авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.

"Він (ворог - УНІАН) розуміє, що в будь-який момент БПЛА, який залетів на територію Київщини та намагається дістатися до міста – в будь-якому разі завдасть шкоди цивільному населенню. Або за рахунок влучань, або за рахунок падаючих уламків. І на це розраховує він, тому він і використовує велику кількість засобів ураження, запускаючи їх поетапно. Для того, щоб виснажувати засоби ППО", – пояснив Храпчинський.

Водночас він додав, що йдеться не лише про виснаження ППО за рахунок зменшення кількості снарядів до неї, а й про фізичну втому мобільних розрахунків.

Відео дня

"Оскільки ми бачимо, що на такому довгому прорізі наші мобільні групи працюють для того, щоб перехоплювати повітряні цілі. Це насправді виснажує. Оскільки треба не забувати, що більшість мобільних груп використовують людський фактор для перехоплення. Зрозуміло, що є виявлення, розуміння, де об'єкт знаходиться. Однак знищення деяких засобів на кшталт "Шахедів" відбувається за рахунок особового складу, який стоїть за стрілецькою зброєю і намагається збити ці дрони", – додав Храпчинський.

За його словами, наразі мета Росії – "закидати" Україну великою кількістю засобів ураження для того, щоб виснажити сили ППО.

"І потім через деякий час завдавати ще один удар, як ми це вже бачили, наприклад, за рахунок крилатих чи балістичних ракет", – сказав Храпчинський.

Російські удари по Україні

На тлі масованої атаки РФ по території України, повітряна тривога в Києві лунала понад 9 годин. Як зазначили в Київській міській військовій адміністрації, на територію України ворожі безпілотники почали залітати ще переддень ввечері (близько 22-ї години) з південного та східного напрямків.

Через тривогу у Києві виникли великі проблеми для тих, хто намагався потрапити на правий берег Дніпра. Через тривалу повітряну тривогу на лініях метрополітену інтервали між поїздами орієнтовно склали 9-10 хвилин.

Вас також можуть зацікавити новини: