Мусієнко пояснив мету терористичних ударів РФ по Україні / Колаж УНІАН, фото ДСНС, скриншот

Подвійний балістичний удар, який російська армія завдала 13 квітня по Сумах, є частиною психологічної війни, яка, за доктриною РФ, має супроводжуватися терором. Про це в ефірі телемарафону сказав військовий експерт Олександр Мусієнко. 

За його словами, балістичні ракети, особливо споряджені касетною бойовою частиною, яка розлітається на підльоті, застосовуються для ураження живої сили, або легкоброньованої техніки, або "загалом техніки". Тобто, з військового погляду, такий удар завдається по відкритій місцевості, де є скупчення противника, який має зазнати ураження від "касет".

Відео дня

"Використання такого роду боєприпасів в умовах міських, де є дуже багато цивільних людей, на превеликий жаль, майже 100-відсотково може призвести до травмувань, втрат життів, до поранень.  Чи знає про це ворог? Чи знає їхнє (росіян, - УНІАН) командування? Звичайно, знає. Вони абсолютно свідомо випускають ракети, знаючи, що жертвами будуть цивільні люди", - наголосив Мусієнко.

Він каже, що мотиви ворога абсолютно зрозумілі: "відвертий терор". Такий же задум агресор здійснив у випадку із Кривим Рогом, де через удар російської армії також нещодавно загинуло багато цивільних.

Експерт пояснив, у чому полягає цей терор. Зокрема, за його словами, у російських підручниках описано, що аби психологічно подолати опір народу, який не підкоряється, його треба зламати. Наприклад, у випадку з окупованими територіями це відбувається через репресії. Там "висмикують" найбільш активних громадських діячів, патріотів та, обезголовлюючи опір, намагаються його зламати.

"На територіях, які не підконтрольні, потрібно завдавати ударів, спричиняючи втрати серед цивільного населення та руйнування будинків, інфраструктури. Таких ударів під час російського повномасштабного вторгнення було завдано по Україні понад 1 тис. Під прицілом були саме цивільні об’єкти", - підкреслив військовий експерт.

Він додав, що йдеться за удари різним озброєнням: ракетами, БПЛА, далекобійною артилерією тощо. За його словами, в доктрині психологічної війни Росії чітко визначається: не можете зламати на фронті - тоді ламайте в тилу через психологічний тиск на місцеве населення. Це також  супроводжується певними інформаційними операціями, коли фокус уваги із "провини ворога" треба змістити на "внутрішніх ворогів".

"Начебто не захистили, не протидіяли й так далі. Розганяється відповідна паніка. Результат, який має бути, - деморалізація населення, бажання закінчити все якомога швидше на будь-яких умовах, просто, щоб цей  жах закінчився, без зазначення його першопричини. І недовіра до органів влади, в тому сенсі, що десь щось приховують, не доказали…" - пояснив Мусієнко.

Також, за його словами, одночасно росіяни вкидають свої версії тієї чи іншої події, а загальним результатом такого тиску повинен стати злам українського народу, деморалізація,  розчарування в органах влади:

"Це елементи психологічної війни, які, на превеликий жаль, передбачають терор, який є невід’ємною частиною для того, щоб посіяти хаос, страх та невпевненість у завтрашньому дні".

Він уточнив, що у Кремлі ретельно відслідковують, вивчають реакцію міжнародного рівня. Наприклад, після жахливого удару по Кривому Рогу відповідної підтримки України, зокрема "з за океану", не було, й тому такі вбивства цивільних повторюються.

Удари по Сумах і Кривому Рогу

Як писав УНІАН, 13 квітня в першій половині дня російська окупаційна армія завдала удару двома балістичними ракетами по середмістю Сум. Результатом цієї атаки стала загибель 34 людей, в тому числі двох дітей. Ще 119 осіб зазнали поранень. 

4 квітня армія РФ атакувала житловий район Кривого Рогу, удар прийшовся біля дитячого майданчика. Загинуло 20 цивільних, в тому числі 9 дітей. Наймолодшій дитині – 3 роки. Щн понад сім десятків людей поранено.

Вас також можуть зацікавити новини: