Україна чекає ATACMS: Згурець назвав пріоритетні цілі далекобійних ракет

Пріоритетними цілями для застосування ATACMS дальністю 300 км є ворожі командні пункти й бази зберігання боєприпасів окупантів.

Про це заявив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець в етері телеканалу "Еспресо". Він нагадав, що Україна очікує ATACMS з більшою дальністю дії.

"Раніше у нас були ATACMS, які мають дальність 160 км. Зараз ми очікуємо версії збільшеної дальності М48, М50 - це ATACMS не з касетною бойовою частиною, а фугасною, дальністю в межах 300 км. Тепер значна кількість ворожих аеродромів і об'єктів підпадає під ударний потенціал ATACMS. Поки що ми не знаємо загальну кількість, яка може бути передана ЗСУ", - пояснив Згурець.

Відео дня

Він також зазначив, що раніше ATACMS передавалися Україні в обсязі 20 штук. Тож, це був більше рекламно-політичний крок, ніж реальна бойова потужність.

"Навіть такою малою кількістю ми тоді завдавали удари. Зараз ця практика буде поширена, і насамперед по командних пунктах і базах зберігання боєприпасів. Тому що це пріоритетні цілі для застосування ATACMS дальністю 300 км. Будемо дивитися куди вони дістають, і, яким чином українська сторона використає цей потенціал", - зауважив Згурець.

Допомога США Україні

В ніч на 24 квітня, Сенат США схвалив пакет допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в розмірі $95,2 млрд. З них понад $60 млрд передбачено для України. Голоси "за" віддали 79 сенаторів, ще 18 висловилися "проти". Президент США Джо Байден пообіцяв підписати пакет документів, як тільки він буде на його столі 24 квітня аби була можливість почати надсилати зброю та обладнання в Україну вже цього тижня. 

За даними джерел CNN, у новому пакеті військової допомоги Україні США можуть вперше передати далекобійні ракети ATACMS. Співрозмовники видання зауважили, що останніми тижнями представники адміністрації Байдена повідомляли в Конгресі, що в рамках нового пакету США, ймовірно, вперше надішлють Україні ATACMS.

Вас також можуть зацікавити новини: