Їх навчання готує слухачів до всіх можливих ризиків місії F-16 / фото Getty Images

Десять українських авіатехніків у Нідерландах пройшли курс з обслуговування західних винищувачів F-16, повідомили у Міністерстві оборони країни.

Зокрема, зазначається, що українські авіатехніки навчилися обслуговувати всі важливі для пілота такого типу винищувача вузли: шолом, кисневі системи та парашути на борту. 

"Навчання також включало складання та перевірку комплекту виживання. Це дозволяє пілоту вижити кілька днів після аварійної посадки. У ньому, серед іншого, їжа та ліки. Їх навчання готує слухачів до всіх можливих ризиків місії F-16. Це зрештою також забезпечить кращий захист українських пілотів", – зазначили у міністерстві. 

Відео дня

F-16 для України: останні новини

Напередодні у Повітряних силах повідомили, що в одній з українських бригад, українські пілоти уже відпрацьовують бойові місії на авіаційному тренажері F-16, який вони отримали від Чехії. 

За словами Володимира Зеленського, Україні потрібно понад 100 винищувачів F-16 для того, щоб протистояти російським окупантам у небі. Адже РФ використовує у війні проти України 300 літаків. 

Після повної зачистки від російських систем ППО та радіотехнічних військ винищувачі F-16, які вже скоро отримає Україна, зможуть працювати по тимчасово окупованому Криму. Такою думкою поділився військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.

Вас також можуть зацікавити новини: