
Українські льотчики проходять масштабні навчання. Упродовж кількох днів вони вправлялися в польотах із бойовою стрільбою.
Як влучно вражати цілі, вони демонстрували на гелікоптерах Мі-8 та Мі-24. Про тих, хто тримає небо, йдеться в сюжеті ТСН.
"Основний вид цих тренувань – це наземна підтримка військ. Знищення наземних цілей противника", - каже керівник навчань.
Попри шалену популярність, льотчики скромно пояснюють: роблять те, що вміють найкраще. "Це наша робота, наша професія, наш обов'язок", - розповідає Василь Мулік, льотчик з понад 20-річним досвідом. Для нього велика війна почалася боями за Гостомель. Після оборони Київщини він здійснював бойові вильоти чи не на всіх напрямках, його бойова машина - Мі-8.
А у його колеги Олексія за плечима дитячий талісман та близько 200 бойових вильотів. На цих навчаннях він ділиться досвідом як з молодими пілотами, так і з тими, хто давно не літав.
Як влучити в ціль, точно знає авіанавідник Олег, він разом із колегами дбає, щоб наземні війська працювали разом з авіацією як один механізм.
"Тренувалися і група бойового управління, і самі льотчики, а також інженерно-технічний склад. Тому що єдина робота єдиної команди – це запорука успішного виконання завдання", - каже командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв.
F-16 для України
20 травня стало відомо, що США разом з партнерами нарешті почали рухатися в питанні передачі винищувачі F-16 для України. Та їх не застосовуватимуть під час контрнаступу ЗСУ.
Західні партнери можуть передати Україні кілька десятків літаків F-16, заявив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Кілька країн вже заявили про готовність навчати українських пілотів керувати винищувачами F-16, серед них - Польща та Нідерланди.