В армії Росії надто централізована система, зазначив експерт / фото REUTERS

У Російській Федерації активно шукають винних у провалах під час війни з Україною, однак найперші винні, в першу чергу, президент Володимир Путін, ніколи не визнають свою провину.

Покарання російських генералів не вирішує досить глобальні системні речі і проблеми, які є в силах РФ, помножені на корупцію, помножені на те, що там надто централізована система, розповів директор Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телемарафону.

"Іде активний пошук винних, ну, звичайно, в першу чергу, ніколи найперші винні ніколи не скажуть, що це вони, я маю на увазі - Путін і всі оті люди, які були присутні у нього на Радбезі, коли ухвалювалися рішення про визнання псевдореспублік… він перший… мав би нести за це все відповідальність... Звичайно, що буде перекладатись відповідальність на генералів, і це не перші кадрові чистки, це вже третій-четвертий раунд пішов…", - зазначив військовий експерт.

Відео дня

Мусієнко додав, що зараз РФ чи не єдина держава в світі, де міністр оборони - генерал армії Сергій Шойгу, може віддавати військові накази саме про характер ведення бойових дій.

"Такого вже немає в принципі ніде в світі, тому що відмовилися від такої системи як неефективної. Військовими керують військові, а міністр оборони займається дещо іншими речами…", - зазначив експерт.

Раніше ЗМІ повідомили, що в РФ звільнили командувача Чорноморського флоту Ігоря Осіпова. Варто зазначити, що він залишався на посаді навіть після того, як українські війська знищили флагман ЧФ - ракетний крейсер "Москва".

Інформація про звільнення Осіпова з’явилася після того, як у захопленому Росією Криму пролунали вибухи на військовому аеродромі "Саки", у результаті яких було знищено дев’ять російських літаків.

Нагадаємо, РФ здійснила повномасштабне вторгнення в Україну рано вранці 24 лютого. На початку серпня у британській розвідці повідомляли, що влада РФ за час війни вже звільнила мінімум шістьох генералів, а ще десять - знищені.

Начальника головного оперативного управління Генштабу Збройних сил України Олексій Громов говорив, близько 30-40% російських генералів та офіцерів, які брали участь у плануванні війни проти України, відсторонені від виконання службових обов’язків та перебувають під слідством.

Вас також можуть зацікавити новини: