В Інтернаціональному легіоні є багато колишніх членів Французького іноземного легіону / фото Генштаб ЗСУ

В Інтернаціональному легіону, який воює проти російських окупантів на боці України, багато французів, які навіть створили своєрідний зашифрований радіозв’язок - замість того, щоб говорити російською або англійською, вони говорять французькою, щоб росіяни не могли їх зрозуміти. Про це "Укрінформу" розповів французький воєнний експерт, консультант з питань повітряної оборони та аеронавтики Ксав’є Тительман, який відвідує різні частини фронту.

"В Інтернаціональному легіоні є багато колишніх членів Французького іноземного легіону, і навіть якщо вони не є французами за національністю - будь-то бразильці, американці, азійці, як-от японці, - зрештою вони говорять французькою", - зазначив він.

Як пояснив Тительман, росіяни навряд чи матимуть перекладача в реальному часі, щоб зрозуміти, про що йдеться.

Відео дня

Він також розповів, що бійці батальйону звертаються до нього, бо знають, що через Тигельмана  можуть отримати допомогу у вигляді спеціального екіпірування. Наприклад, один із бійців, бразилець, який воює як доброволець в українській армії, під час спецоперації втратив свій бінокль нічного бачення.

"Ми провели збір, і недавно я відвіз йому новий. Вони знають, що можуть розраховувати на нас і на нашу громаду, коли у них виникне проблема", - акцентував французький експерт.

Він додав, що в українців та французів одна спільна справа, тому й приділяється стільки уваги для допомоги бійцям.

"Ми добре знаємо, що це спільний ворог. Окрім цього збору, для "французів", ми маємо збір на користь цивільного населення - це гуманітарні акції. Наприклад, ми доставили генератор, щоб забезпечити електроенергією лікарню в Харкові. Є гроші, які я заробляю через свій YouTube-канал. Усі гроші за відео, які розповідають про Україну, я віддаю Україні", - сказав Тительман.

За його словами, торік таким чином було зібрано 52 000 євро, а, наприклад, цієї осені, він з однодумцями збирається купити стабілізатор напруги для медичного обладнання.

"Насправді ми дуже щасливі, тому що загалом ми змогли "інвестувати" сотні тисяч євро в країну - на електроенергію, на охорону здоров'я, на захист бійців, на наступальне обладнання", - акцентує француз.

Винищувачі Mirage для України

Нагадаємо, на думку Ксав’є Тительмана, французькі винищувачі Mirage можуть прилетіти в Україну наступного року. За його словами, це може статися у першому кварталі 2025 року. Він переконатий, що в будь-якому випадку, ці літаки будуть розгорнуті в Україні.

Експерт розповідав, що Mirage 2000 потенційно може мати ракети, які летять не так далеко, як із F-16, але ці два літаки можуть час від часу виконувати одну й ту саму місію.

Вас також можуть зацікавити новини: