Війна ведеться за виживання української нації, зазначив боєць / колаж УНІАН, фото facebook.com/UALandForces, скріншот

Україна має перемогти, і для цього кожен має включитись у боротьбу, наголосив командир роти Третьої окремої штурмової бригади (3 ОШБр) Антон "Тоха" Радько в інтерв'ю "Армія TV".

"Кожен має включитись і розуміти, що це не просто локальний конфлікт, не тимчасовий конфлікт, а це - війна за виживання нашої нації, - підкреслив військовий. - Навіть з тим ресурсом, що у нас є, ми можемо і ми маємо перемогти".

Радько пояснив, чим можуть бути викликані посили "Краще живий ухилянт, ніж мертвий герой".

Відео дня

"Це через страх і бажання його виправдати. Бо абстрагуватись від цього і старатись не розуміти проблему в цілому - це набагато простіше, ніж в усьому цьому розбиратись, пропускати через себе, вболівати. Як мінімум, коли ти розумієш, що відбувається, то на тобі є відповідальність робити вибір - або сказати "Ні, це не моя війна", або йти воювати…", - прокоментував військовий.

Як розповів боєць, наразі він перебуває у відрядженні та займається рекрутингом для бригади. За його словами, й зараз приходять добровольці. Але якщо на на початку 2022 року такими були кожен третій чи четвертий українець, тепер ситуація зовсім інша.

"Добровольцями рахуються ті люди, яким 18 років стукнуло, і вони вже йдуть (боронити країну - УНІАН). Тому що людина, яка 2,5 роки не йшла, а зараз "прийшов час" чи повістка, і він: "добровільно прийшов" - це трохи не те", - додав воїн.

Радько зізнався, що особисто ним рухає егоїзм. 

"Коли в мій дім прийшли і кажуть: "Давай, потеряйся", то я починаю діяти. Першочерговий егоїзм проявляються у позиції: "Ти хто такий, чого ти сюди прийшов, це моє!". Ось це "моє" діє так, що я не розвернусь і нікуди не поїду... Є й інші аспекти - націоналізм, любов до своєї Батьківщини, в когось - авантюризм…", - розповів командир.

На думку воїна, в армії потрібен кожен зі своїми здібностями:

"Армія - це не тільки піхота, супертяжкі умови, а це багато спеціальностей, де потрібно від рукастих чоловіків, які можуть щось крутить, паять, так і до головастих, які можуть писати програми, сервери обслуговувати. І в таких є дуже велика потреба".

При цьому боець заперечив посили, що в Україні спостерігається демографічна криза через те, що чоловіків забирають воювати:

"Демогарфічна криза у нас почалась ще у 1991 році, коли у людей не було роботи, "перестройка" в країні та всі інші моменти. Відповідно, народжуваність впала. Потім у 2014 році почалась війна - це також не дуже сприяло (народжуваності - УНІАН)... Також дуже багато людей і до війни виїжджали з України на роботу за кордон… Тобто причин дуже багато", - вважає Радько. 

Війна та мобілізація в Україні

Як повідомляв УНІАН, відомий український ведучий, зірка шоу "Загублений світ" та військовий Геннадій Попенко вважає, що усі зірки мають допомагали захисникам та підтримували українську армію. За словами Попенко, вони повинні показувати приклад українцям. На його думку, усі артисти не повинні бути на фронті, але волонтерити та донатити – зобов'язані усі. 

Сам Попенко поповнив лави 59-ї окремої механізованої бригади. Однак пізніше почав служити в "Культурному Десанті".

Як відомо в Україні триває мобілізація. Згідно з останніми даними, що наводить Forbes Ukraine з посиланням на заступника міністра оборони Івана Гаврилюка, в Україні наразі близько 930 000 військовозобов'язаних заброньовано від мобілізації і очікується, що вже за тиждень їх буде більше 1 мільйона осіб.

За словами Гаврилюка, ситуація, коли одні захищають державу на фронті, а інші працюють на оборону - нормальна. Водночас він наголошує, що економіку країни треба перевести на рейку війни, а зараз фактично лише одиниці підприємств працюють в три зміни.

Вас також можуть зацікавити новини: