Валерій Залужний назвав головний дефіцит країни, що воює / колаж УНІАН, фото facebook.com/CinCAFU, facebook.com/UALandForces

Війна в Україні показала, що у тривалому конфлікті такого масштабу й інтенсивності переможця зрештою визначає демографічний та економічний потенціал сторін. Таку думку висловив колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України в Лондоні Валерій Залужний, якого цитує Athena Lab

Він зазначив, що країни повинні уникати війни за будь-яку ціну через драматичні наслідки, які несе збройний конфлікт. Але якщо уникнути війни неможливо, держава повинна підготувати до битви не тільки військо, але й суспільство. Коли ж війна вже розпочалася, то у довготривалому конфлікті переможця визначає демографія та економіка, переконаний Залужний. 

Так, в умовах вкрай низького рівня народжуваності, характерного для сучасної Європи, найбільш дефіцитним ресурсом у війні є люди, каже він. За його словами, російсько-українська війна показала, що демографічні показники значною мірою визначають долю тривалого конфлікту.

Відео дня

З іншого боку сучасні системи озброєння стали настільки дорогими, що їх інтенсивне "споживання" фронтом може стати непомірним. Тому держави з сильнішою економікою матимуть більше можливостей для перемоги у конфліктах. 

Підсумовуючи сказане, Залужний прогнозує, що в майбутньому війни будуть характеризуватися розгортанням відносно меншої кількості солдатів та масовим використанням дешевшої зброї.

Зброя російсько-української війни

Як писав УНІАН, Росія почала застосовувати новий тип дрона – реактивний аналог "Шахеда", який назвали "Бандероль". Він літає значно швидше за "Шахед" та на більшій висоті. Він є складною ціллю для мобільних вогневих груп, але також він є значно дорожчим за "Шахед".

Також ми розповідали, що Україна стрімко нарощує виробництво власної артилерії. Попри посилення ролі дронів, артилерійський вогонь залишається вкрай важливим фактором у війні.

Вас також можуть зацікавити новини: