Не має бути такого, щоб під час війни бюджет працював більше на те, щоб тилу непогано жилося, вважає Дикий/ скріншот

Україні потрібно радикально змінювати підхід до розподілу коштів на війну, оскільки не виключений найгірший сценарій, при якому партнери більше нам не допомагатимуть, тож гроші передусім повинні йти на фронт, а не на забезпечення життя в тилу. Таку думку висловив військовий експерт, ветеран АТО Євген Дикий у коментарі "Укрінформу".

Він зазначив, що Україна має шукати ресурси по всьому світу, не лише там, де їх можна отримати в подарунок, бо такі ресурси вже практично вичерпані, а там, де їх можна купити.

"Причому купити, ну, буквально по сірих, чорних схемах, через біткоїни, контрабанду – як завгодно. Наприклад, нам потрібні боєприпаси. І коли президент Чехії Петер Павел їх для нас знаходить по таємних, неофіційних домовленостях з країнами третього світу, які бояться продавати нам напряму, а йому при цьому доводиться публічно заявляти, що "а давайте тепер збирати гроші на ці боєприпаси"... Ну, цього не має бути. Ми повинні будь-де знайти гроші – позичити, конфіскувати – і тихенько викупити все, що нам готові продати", - вважає експерт.

Відео дня

Крім того, він зауважив, що найбільш недовикористаний резерв -  внутрішнє обороне виробництво, яке "зростає більше всупереч діям держави, аніж завдяки". Він зауважує, що же зараз викуповується тільки половина військової продукції, яку виробляють українські виробники, половина потужностей простоює, оскільки у держави немає грошей.

І саме фінансування військових потреб – це те, що має змінюватися радикально, зауважує Дикий, зазначаючи, що гроші мають йти в першу чергу на війну, а все інше фінансуватися за остаточним принципом.

"Не може бути такого, щоб під час війни бюджет працював більше на те, щоб тилу непогано жилося, а менше – на зброю. Це засадничо неправильний підхід. Ми маємо найперше витрачатися на зброю і війну, а тільки після цього розподіляти те, що залишилось. І так, частиною Плану перемоги має бути  комунікація з народом, треба чесно сказати: "Вибачте, шановні українці, але "сита війна" закінчується. Як для країни, яку намагається знищити значно більша за неї країна, ми жируємо", - зауважує він.

Хоча українці в тилу живуть дещо бідніше, ніж до війни,  але все одно рівень життя не сильно відрізняється від довоєнного. Тому, вважає ветеран АТО, з цією "розкішшю" треба закінчувати:

"Ми не Росія, в нас немає нафтових запасів. А відтак ми повинні прийняти даність, що якщо ми колись після війни хочемо жити добре і взагалі жити, то зараз нам треба жити значно гірше, ніж ми собі дозволяємо. Ні, не йдеться абсолютно про те, що хтось буде голодувати, а от про зменшення ресурсів для посиденьок у кафешках – так, про це має йтися".

Війна в Україні - шанси на перемогу

Раніше ексрадник заступника міністра оборони США Даг Лівермор заявив, що Україна може програти війну з Росією вже у 2025 році, якщо не перегляне свій підхід до війни. 

Він назвав п'ять пунктів, які, на його думку, допоможуть перемогти РФ: зниження мінімального призовного віку до 21 або 22 років, а також співпраця з європейськими імміграційними та правоохоронними органами для поширення призову на українських біженців за кордоном; зняття обмежень на використання західного озброєння, включно з ударами по військових об'єктах на території РФ; розширення підготовки українських військових і надання розвідданих у реальному часі західними партнерами; посилення санкцій та економічного тиску на РФ; зміцнення східного флангу НАТО.

Вас також можуть зацікавити новини: