Неможливо виграти війну, якщо ви не знищуєте противника в тилу, заявив Світан / колаж УНІАН, скріншоти

Припинення нанесення ударів по російських НПЗ створює умови для того, щоб противник накопичував сили, а це своєю чергою веде до втрат ЗСУ. Таку заяву в інтерв'ю "Фабрика новин" зробив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.

"Не можна, неможливо виграти війну, якщо ви не знищуєте противника в тилу. Неможливо, немає такого механізму. Більше половини засобів ураження противника знищується в тилу, в місцях виробництва, складування і доставки. Якщо ви все це дозволяєте противнику дотягнути до лінії бойового зіткнення, значить, ідуть страшні втрати на фронті", - заявив Світан.

Експерт пояснив, що це особливо важливо на тлі того, що ресурсна військова база РФ у 10 разів більша, ніж у ЗСУ. Тому, як він стверджує, час працює проти України.

Відео дня

"Якби ми били зараз по НПЗ, ось тоді час на нас би працював. Тому що протягом року можна було б усі нафтопереробні заводи росіян просто спалити. І в них би не стало авіаційного гасу, дизеля і бензину. Не навозишся з Китаю, чи ще звідкись, бо надто великі паливні витрати йдуть при наступі. Дуже великі витрати", - сказав Світан.

Він зауважив, що саме тому під час війни перше завдання будь-якої армії - знищити засоби виробництва і доставки палива противника.

"От спробуйте, хоча б, на віслюку один снаряд від Уралу притягти до Покровська - понад дві тисячі кілометрів. Тільки вуха того віслюка доповзуть - снаряд понад 40 кг важить", - сказав Світан.

Він акцентував на тому, що подібні "поблажки" противнику можуть призвести до значних втрат ЗСУ.

Нагадаємо, як писав УНІАН, на думку колишнього депутата ВР Олександра Черненка, у контексті переговорів президента США Дональда Трампа з кремлівським диктатором Володимиром Путіним удари по російських НПЗ посилили позиції Києва.

Він зазначав, що саме ці масштабні атаки СБУ змусили Путіна погодитися на припинення атак по енергетиці. За словами Черненка, через такі обстріли РФ зазнає прямих збитків, кожне влучання - до 100 мільйонів доларів у вигляді вартості нафти та обладнання.

Вас також можуть зацікавити новини: