Росія хотіла завдати удару по Раді / фото УНІАН, Сергій Чузавков

Російська ракета "Кинджал", яку збив Patriot, виявляється, повинна була вдарити по куполу Верховної Ради. Але за добу підготувати таку операцію неможливо. Про це в інтерв'ю Юлії Латиніній розповів військовий експерт Роман Світан.

"Тобто ті люди, які планували удар по Кремлю, вони однозначно знали, коли буде удар по Раді. Це ті люди, які і ставили завдання вдарити по ВР. А вся картина дуже проста: тобто спочатку удар по Кремлю, а потім, як відповідь, удар по Верховній Раді. Причому удар по Кремлю він змащений, тобто якийсь вибух там 100 грам якогось тротилу, не більше того, спалах. А ось після цього рівно через добу, хвилина в хвилину, секунда в секунду, удар по Верховній Раді. І якби удар "Кинджалом" у півтонни чітко влучив у купол - Верховної Ради точно не було б. А це вже знаково", - каже Світан. 

Він додав, що таку картинку перед 9 травня треба було продати російському електорату.

"Не вийшло вдарити по Верховній Раді, і тепер їм діватися нікуди. Вони тепер з усією цією бідою - ударом по Кремлю - не знають, що робити. Тому що, якщо без удару по Верховній Раді це просто самі собі вистрілили в голову. Ось весь спектакль, який росіяни, ну, як завжди, не зіграли. Останнім часом у них такого дуже багато", - сказав військовий експерт.

На питання Латиніної, що заважало запустити три "Кинджали", Світан відповів: 

"Ну, якщо розроблялася повна психологічна операція, то на один удар - один "Кинджал", тобто тут все зрозуміло. Один удар планувався по Кремлю - один удар по куполу ВР. Тобто один на один. Навіщо було два, три або чотири. Тут же якраз весь сенс цієї задумки в потужності. Тобто якийсь спалах на тлі купола Кремля, а після цього потужний удар, який рознесе... До речі, якби "Кинджал" потрапив реально в купол, півтонни рознесло б ВР. Однозначно".

Військовий експерт додав, що це було б зафіксовано на всіх камерах. Тобто була б гарна картинка, яку планувалося запустити до 9 травня.

Світан звернув увагу на той факт, що росіяни досі не визнали, що був збитий "Кинджал", хоча вже все зрозуміло. 

Також військовий експерт додав, що однозначно це була підготовка для одного удару, тому що потрібно було вразити один купол Ради одним "Кинджалом". 

Збиття ракети "Кинджал" у небі над Києвом

4 травня з'явилася інформація, що в небі над столицею вночі могли збити аеробалістичну ракету. Пізніше цю інформацію "розігнав" ресурс Defense Express і опублікував відповідні фото з елементами збитого "Кинджала".

У Повітряних силах спочатку спростовували це, потім навіть у пості у своєму Телеграм-каналі "наїхали" на сайт Defense Express за публікацію інформації про збитий "Кинджал". 

6 травня командувач Повітряних сил Збройних сил України Микола Олещук підтвердив, що 4 травня українським військовим вперше вдалося збити ворожу ракету типу "Кинджал".

8 травня в Повітряних силах пояснили, що рішення не підтверджувати одразу збиття російської гіперзвукової ракети "Кинджал" системою Patriot було ухвалено вищим військовим керівництвом України.

Вас також можуть зацікавити новини: