
Прес-служба 23-ї окремої механізованої бригади опублікувала відео, яке демонструє епізод бойової підготовки українських військових. На записі можна побачити стрільбу із самохідного протитанкового комплексу "Штурм-С", створеного на базі МТ-ЛБ.
Як пише Defense Express, це перший випадок, коли ЗСУ публічно показали використання комплексу "Штурм-С" після початку повномасштабного вторгнення Росії. Хоча відео зафіксувало тренувальні стрільби, сам факт його оприлюднення привертає увагу.
Не виключено, що цей "Штурм-С" був захоплений як трофей під час бойових дій. За даними платформи Oryx, українські військові захопили щонайменше 18 таких комплексів у російських військ.
Характеристики базової моделі
Згідно з інформацією, на відео задіяний базовий варіант "Штурм-С", оснащений радянськими протитанковими ракетами 9М114 "Кокон". Ці ракети мають дальність до 5 км і призначені для ураження бронетехніки та укріплень.
У прес-службі зазначили, що модернізація комплексу українськими спеціалістами значно підвищує його ефективність. Зокрема, було додано сучасні системи наведення і боєприпаси. Є припущення, що це натяк на оновлений "Штурм-СМ".
У січні 2024 року Міністерство оборони України оголосило про завершення державних випробувань "Штурм-СМ", однак деталі цієї версії залишаються засекреченими.
Роботи над "Штурм-СМ" почалися ще до повномасштабної війни, а перша презентація відбулася на виставці "Зброя та безпека-2021". Головними нововведеннями були:
- інтеграція сучасних керованих ракет РК-2П від КБ "Луч", які замінили радянські 9М114;
- встановлення нової оптико-електронної станції від Ізюмського приладобудівного заводу.
Ці зміни збільшили дальність ураження до 6-7 км і дозволили ефективно використовувати комплекс у будь-який час доби.
"Штурм-СМ" - що про нього відомо
Станом на початок січня 2024 року були завершені державні випробування і проведена кодифікація мобільного протитанкового ракетного комплексу "Штурм-СМ" на базі однієї з бойових броньованих машин. До цього протитанкового комплексу були розроблені українські ракети з різними типами бойових частин.
Робота над установкою була розпочата ще до повномасштабного вторгнення.
В результаті модернізації новий ПТРК отримав можливість бити в будь-який час доби на дистанцію до 6-7 кілометрів по цілях, які можуть мати бронезахист до 800 мм.