Останнім часом Росія використовує для своїх атак переважно дрони, а не крилаті ракети. Таким чином країна-агресор не здатна виробляти швидко ту кількість ракет, яка їм потрібна. Таку думку висловив військовий експерт, виробник засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський в інтерв'ю "Українському радіо".
"В них є проблеми щодо двигунів до цих ракет. Ми бачимо навіть заяви про те, щоб закупити технологію виробництва двигунів для крилатих та балістичних ракет у Ірану. Росія не встигає виробляти таку кількість для того, щоб забезпечити себе. Крім того, РФ розуміє, що війна йде на виснаження і ракети - це дуже дорого. Більше того, щоб запустити більшість ракет, треба підняти стратегічну авіацію, а це теж дуже дорого", - пояснив експерт.
За словами Храпчинського, Росія має мало літаків стратегічної авіації, а також вони невідновлювальні. Він підкреслив, якщо тактичну авіацію росіяни ще можуть будувати, то зі стратегічною все навпаки, адже її РФ може лише ремонтувати за рахунок тих літаків, які вже списані.
"Разом з тим, ми бачимо застосування ракет Х-69. Це та ракета, про яку йшлося, що Росія буде шукати ракету, яка буде летіти на відстань до 1000 км, але буде запускатися з тактичної авіації. Це, знову ж таки, тому, що стратегічну авіацію дуже дорого використовувати. Стратегічна авіація Росії потрібна, якщо вона збирається воювати з НАТО, тому що це літаки, які можуть літати на 6000 км і випускати ракети на 4000 км. Використовувати її по Україні на відстань до 1000 км є ресурсозатратним, тому зараз РФ шукає рішення здешевлення можливості своїх ресурсів", - зауважив виробник засобів РЕБ.
Експерт наголосив, що росіяни не оголосили мобілізацію, а набрали військових КНДР, аби знайти дешеве рішення, щоб стримувати загальну ситуацію в Росії, проте водночас і продовжувати війну.
"Й ми бачимо дешеві дрони, застосування ракет Х-69. Росія буде шукати рішення, щоб один "шахед" міг нанести набагато більше шкоди, ніж раніше завдавали два "шахеди"", - сказав Храпчинський.
Водночас аналітики Defence Express зазначають, що РФ масово почала використовувати на "шахедах" термобаричну частину, експерт пояснив, що це означає:
"В умовах щільної забудови міста, це небезпечна зброя, тому що термобаричний боєприпас призводить до повторної детонації, що спричиняє великі руйнування, велику вибухову хвилю, щоб пошкодити навколишні будинки".
За словами Храпчинського, спочатку РФ запускає імітаційні цілі, "гербери", тобто БпЛА, які постійно літають, з'являються або зникають на засобах радіолокації, тому РФ вже по завантажених маршрутах запускає "шахеди", які містять термобаричні боєприпаси.
"Росія воює як терорист, намагаючись нанести більше шкоди цивільному населенню. Так само вони намагаються залетіти глибше в тил України, щоб завдати більшої шкоди. Зараз зарано казати, чи буде використовуватися це на постійній основі, чи ні, але в будь-якому випадку Росія буде шукати рішення стосовно того, щоб один "шахед" міг нанести набагато більше шкоди, ніж раніше завдавали два "шахеди"", - підсумував виробник засобів РЕБ.
Російські атаки "шахедами" - останні новини
Раніше Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що Росія продовжує запускати багато дронів по Україні, проте відсоток збитих "шахедів" останнім часом знизився. Зазначається, що це пов'язано із запровадженням більш точних формулювань.
Водночас міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що впродовж жовтня Росія запустила по Україні понад 1900 "шахедів". Крім того, протягом вересня російські окупанти застосували проти України 1331 "шахед", що складає близько 44 безпілотників на день.