Росіяни на такому транспорті є більш вразливими до українського вогню / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скриншот

Російські окупанти все частіше використовують легкі та швидкі транспортні засоби, серед яких квадроцикли та мотоцикли, аби переміщуватися до лінії фронту, проводити розвідку українських позицій та здійснювати штурми. Про це пише Business Insider

За новими даними західної розвідки, Росія, надаючи перевагу легкому транспорту, жертвує захистом, який мала б її армія на важчій броньованій техніці. Тому окупантів таке використання робить більш вразливими до українських атак. 

Своєю чергою Міністерство оборони Великої Британії в оновленій розвідувальній інформації повідомило, що впродовж останніх декількох місяців РФ "з високою ймовірністю" збільшила використання легких транспортних засобів для перекидання військ до лінії фронту та здійснення нічних атак на українські позиції.

Відео дня

Зазначається, що українські війська використовували квадроцикли ще у квітні 2022 року, аби влаштовувати засідки російським військам. Вже в лютому 2024 року бійці ЗСУ зазначили, що російські квадроцикли є більш маневровні, ніж гусенична техніка, через що їх важче вразити артилерією. 

"Цілком ймовірно, що російські сили все частіше вдаються до використання легших і швидших транспортних засобів для проведення розвідки українських оборонних позицій, щоб уможливити подальше ведення вогню з використанням артилерії, камер з видом від першої особи (FPV) або односторонніх ударних безпілотників OWA, намагаючись послідовно послабити українські сили", - йдеться у повідомленні британського міністерства оборони.

За останньою інформацією розвідки, Росія закупила тисячі китайських квадроциклів Desertcross 1000-3. Старший науковий співробітник Інституту досліджень зовнішньої політики Роб Лі минулого місяця заявив, що одна з цих машин, яка перебуває на озброєнні 177-го морського піхотного полку Росії, була оснащена екраном проти безпілотників.

Китайський квадроцикл Desertcross з імпровізованим екраном проти FPV на озброєнні 177-го морського піхотного полку Росії / фото "10 рукопожатий"

"Цей імпровізований захист від безпілотників - сітка у вигляді клітки, яку іноді називають "коуп-кліткою" - широко використовується на російській і українській бронетехніці, в тому числі на танках. По суті, це додатковий рівень захисту, який встановлюється на крайній випадок для захисту від таких загроз, як безпілотники та артилерія", - пояснюють у матеріалі.

Китайський квадроцикл Desertcross з імпровізованим екраном проти FPV на озброєнні 177-го морського піхотного полку Росії / фото "10 рукопожатий"

Попри те, що російська легка техніка є більш вразливою до українських атак, ніж важка бронетехніка, РФ все одно втратила десятки танків та бронемашин на полі бою, зокрема й через вибухи українських БпЛА з ПЗРК. 

Своєю чергою командир 92-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Павло Федосенко розповів в інтерв'ю The Economist, що зі зміною транспортних засобів змінився темп російських атак. За його словами, кілька тижнів тому російські війська здійснювали атаки кожні кілька годин разом з групою бронетехніки. 

Проте наразі армія РФ використовує квадроцикли та мотоцикли для атак невеликими групами кожні кілька днів, шукаючи слабкі місця в обороні українських військ. 

Використання мотоциклів на фронті: останні новини

Раніше у Forbes оцінили ефективність тактики використання Росією мотоциклів на фронті. За словами журналістів, швидкий, маневрений і недорогий мотоцикл є ефективним спосом пересування на полі бою для кур'єра або розвідника.

"Проблема російських військ у 2024 році полягає в тому, що, відчуваючи брак спеціальних броньованих машин, а також більших цивільних транспортних засобів, вони їдуть на своїх незахищених мотоциклах прямо на українські позиції - точно так само, як кілька місяців тому вони почали робити це зі своїми всюдиходами Desertcross 1000, і в результаті "отримують по зубах", - зазначили у виданні.

Також повідомлялось, що бійці бригади "Помста" залишили окупантів "без колес" на Бахмутському напрямку. Йдеться про мотоцикли, на яких росіяни вже звикли пересуватися на фронті. 

Вас також можуть зацікавити новини: