Пентагон зацікавила простота і ефективність комах / Flickr/Renee Grayson

Дослідницький підрозділ Пентагону хоче з’ясувати, як певні види комах могли б допомогти в розробці нових технологій, пов’язаних зі штучним інтелектом.

Військові США вже давно експериментують з новими додатками на основі ШІ: від ракетних систем до роїв безпілотників. Але останнім часом вони зосередилися на спробах зрозуміти, як складність природи може допомогти сформулювати стратегії для бойових умов, пише Newsweek.

Читайте такожBusiness Insider: США хочуть віддати контроль над частиною своєї зброї штучному інтелекту

Відео дня

Для цього Агенція передових оборонних дослідницьких проектів США (DARPA) оприлюднила запрошення для вчених подавати «концепції інноваційних базових досліджень, які стосуються нових обчислювальних фреймворків і стратегій, заснованих на базі вражаючих обчислювальних можливостей дуже дрібних летючих комах».

«Природа змусила цих комах до радикальної мініатюризації і енергоефективності. Деякі з них мають лише кілька сотень нейронів у компактному форм-факторі, але при цьому вони підтримують базову функціональність», - йдеться в повідомленні DARPA.

«Більше того, ці організми вірогідно здатні демонструвати підвищену суб’єктивність досвіду, що розширює пошукову таблицю відповідей для потенційного вирішення релевантних проблем, пов’язаних зі штучним інтелектом», - пояснили у відомстві.

Читайте такожNational Interest: США збираються поєднати танки M1 Abrams зі штучним інтелектом

У DARPA вважають, що вивчення комах може привести до створення можливостей ШІ робити висновки, узагальнювати і абстрагувати проблеми систематичним чи навіть абсолютно новим способом для пошуку рішень. Згодом у відомстві пояснили, що проект «Мікро-мозок» створений для того, щоб з’ясувати, чи «розуміння надзвичайно інтегрованої сенсорики і нервових систем у мініатюрних комах допоможе нам розробити менші, легші і більш енергоефективні системи штучного інтелекту».