Смоленська катастрофа / REUTERS

Суд у Варшаві визнав колишнього голову канцелярії прем’єра Польщі Томаша Арабського винним у неналежному виконанні обов’язків під час організації польоту урядового літака до Смоленська у 2010 році.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF24.

Читайте такожУ Польщі сказали, коли оприлюднять остаточні висновки розслідування смоленської катастрофи

Відео дня

Згідно із вироком суду, Арабського визнано винним у тому, що в період з 16 березня 2010 року по 10 квітня 2010 року у Варшаві, будучи главою канцелярії голови Ради міністрів, він не виконав обов'язки координатора, відповідального за організацію польотів польських військових повітряних суден.

Суд присудив йому 10 місяців позбавлення волі з відстрочкою вироку на два роки.

Перед судом постали Арабський та кілька його підлеглих. Одну із них засудили на 6 місяців позбавлення волі, трьох – виправдали.

Позивачами виступили 11 членів сімей загиблих.

Довідка УНІАН. 10 квітня 2010 року неподалік від аеродрому «Північний» під Смоленськом розбився літак Ту-154. На його борту перебували президент Польщі Лех Качинський, його дружина й інші високопоставлені особи - загалом 96 осіб. Усі вони загинули.

У Міждержавному авіаційному комітеті назвали причинами катастрофи літака неправильні дії екіпажу й психологічний тиск на нього. У свою чергу, Комісія державної авіації з розслідування авіакатастроф МВС Польщі визнала причиною катастрофи помилку екіпажу, виділивши як фактор події недостатнє аеронавігаційне забезпечення польоту з боку диспетчерів аеродрому.

Прихильники польської партії «Закон і справедливість» (PiS), співзасновником якої був Качинський, переконані, що катастрофа стала наслідком організованого замаху на життя президента, і заявили, що влада Польщі й РФ приховують це. У Польщі вирішили повторно розслідувати причини Смоленської катастрофи і створили нову комісію.

Згодом колишній міністр оборони Польщі, голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи Антоній Мацеревич заявив, що причиною смерті людей був вибух, який стався перед тим, як літак впав на землю. У свою чергу, у СК РФ стверджують, що на борту літака вибуху не було.