Обоє висланих з Німеччини "дипломатів" Росії виявилися агентами ГРУ / УНІАН

Скільки ще військових шпигунів президент Росії Вролодимир Путін тримає в Німеччині під прикриттям дипломатів? 4 грудня через скандальне вбивство громадянина Грузії Землімхана Хангошвілі, якого застрелили в центрі Берліну 23 серпня, німецький уряд вислав двох російських дипломатів.

Невдовзі журналісти Bild з'ясували, що один з них був шпигуном ГРУ на ім'я Євген Суцький. За кілька місяців до того, як уряд Німеччини відправив його додому, він намагався встановити зв'язки в партії ХДС, до якої входить канцлер Ангела Меркель. Російський шпигун прагнув наблизитися до депутата Бундестагу, який займається питанням "Північного потоку-2".

Читайте такожDer Spiegel: Прокуратура Німеччини знайшла нові докази причетності Росії до вбивства у Берліні

Відео дня

Тепер видання Bild з'ясувало ім'я другого висланого з Берліну дипломата. Як виявилося, він теж працював на ГРУ. Його ім'я - Андрій Комаров. Йому 43 роки. Агент Кремля приїхав з дружиною в німецьку столицю у вересні 2017 року. Таким чином, він прибув лише через три місяці після Суцького. Комарова замаскували під виглядом "військового аташе", хоча він не мав ніякого офіційного стосунку до російської армії.

"Насправді він щонайменше в 2015 і 2016 роках проходив підготовку в ГРУ у Москві. Фотографій і детальної інформації про шпигуна немає, що вказує на високий рівень конфіденційності у справі Комарова", - йдеться в статті.

Журналісти Bild змогли з'ясувати, хто насправді Комаров, завдяки квитанції про штраф за жовтень 2015 року, яку він досі не сплатив. Квитанцію за перевищення швидкості йому надіслали за адресою Хорошевське шосе, 76Б у Москві. Згідно з нею, саме там він зареєстрований.

Читайте такожFinancial Times: Чеченці в Німеччині бояться розправи Кремля після зухвалого вбивства в Берліні

Але будівля у Москві за цією адресою належить ГРУ. Поряд з нею, власне, розташована штаб-кваритра російського розвідувального управління. За тією ж адресою зареєстровані й агенти, яких підозрюють в застосуванні хімічної зброї у Солсбері проти колишнього шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки. На це вказували дані їхніх паспортів.