Великобританія вступила в ЄС в 1973 році / pixabay

Опівночі у п'ятницю, 31 січня, Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії офіційно вийде зі складу Європейського Союзу, ставши першою країною, яка вийде з блоку з моменту його заснування.

Спочатку Рада ЄС ухвалила рішення про завершення укладення угоди про вихід Британії з Євросоюзу. 24 січня керівники ЄС і Великої Британії підписали цю угоду, а Європарламент 29 січня більшістю голосів ратифікував його.

Угода забезпечує впорядкований вихід Британії з ЄС. Воно стосується прав громадян, фінансового регулювання, перехідного періоду, а також інших питань.

Читайте такожВихід Британії з ЄС: як це вплине на Україну та Європу

З набуттям чинності угоди почнеться перехідний період, який триватиме до 31 грудня 2020 року. Цей період введено для того, щоб дати громадянам більше часу і бізнесу адаптуватися до нових умов після виходу Британії з ЄС.

"Під час перехідного періоду Сполучене Королівство продовжить застосовувати законодавство ЄС, але не буде представлено в інститутах ЄС. Перехідний період може бути продовжений на один або два роки, якщо обидві сторони погодяться на це до 1 липня 2020 року", - йдеться в повідомленні на сайті Європейської ради.

Переговори про майбутнє партнерство між ЄС і Британією почнуться відразу після Brexit.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон сьогодні ввечері виступить із зверненням до нації, в якому заявить про "світанок нової ери".

Читайте такожBrexit: Україна запровадила "тимчасовий безвіз" для громадян Британії

"Найголовніше сказати сьогодні ввечері - це не кінець, а початок. Це момент справжнього національного оновлення і змін", - сказав Джонсон напередодні.

На Парламентській площі в Лондоні прихильники Brexit відсвяткують завершення довгоочікуваної процедури виходу.

Британський прапор на будівлі Європейської ради в Брюсселі буде спущено о 19:00 в п'ятницю, і буде перенесено до прапорів країн, що не є членами ЄС.

Нагадаємо, Brexit був запланований на 31 березня 2019 року, але його неодноразово відкладали через те, що британські депутати заперечували попередню угоду про вихід, досягнуту між ЄС та колишнім прем'єром Терезою Мей.