Великобританія "автоматично" не отримає доступу до єдиного ринку ЄС за "швейцарською схемою" - МЗС Франції

13:00, 27 червня 2016
Світ
5830 0

Великобританія повинна вирішити, хто буде її представляти, коли почнуться переговори щодо виходу країни з Євросоюзу, заявив в понеділок міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро дорогою до Праги, де відбудеться обговорення Brexit зі східно-європейськими країнами-членами ЄС.

"Безумовно, Великобританія повинна розібратися з проблемою того, хто її представлятиме... Тоді ми зможемо працювати з порядком денним", - сказав Еро.

В інтерв'ю Reuters він також сказав, що країна не може автоматично отримати доступу до єдиного ринку Європейського союзу за "швейцарською схемою" без вільного руху капіталу, робочої сили, товарів і послуг.

Читайте такожШтайнмаєр і Еро застерегли британців від голосування за вихід з ЄС

"Є країни, які мають доступ до ринку без вільного руху. Це випадок зі Швейцарією. Це не відбувається автоматично. Є багато тем для обговорення... Я думаю, що спочатку нам потрібно точно з'ясувати, чого хоче Великобританія", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше екс-мер Лондона Борис Джонсон заявляв, що Велика Британія не втратить доступ до єдиного ринку ЄС.

Джонсон вважає, що після Brexit Великобританія зможе налогодити відносини з ЄС, засновані на вільній торгівлі і партнерстві, а не федеративній системі, а також матиме можливість співпрацювати із зростаючими економіками за межами ЄС.

"Вільна торгівля і доступ до єдиного ринку триватиме", - вважає він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter