
Білоруська опозиціонерка Вероніка Цепкало відреагувала на позицію депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Нестора Шуфрича, який відкрито підтримує політику Лукашенка.
Читайте такожРектор мінського університету прокоментувала жорстке затримання студентів ОМОНом
Суперечка сталась в ефірі Свободи Савіка Шустера, коли Цепкало приєдналася до обговорень в студії онлайн.
«Збережіть цю стабільність, будьте мудрими. І ви досягли того, що влада вже готова відступати. Знайдіть ту межу, за якою ви знайдете стабільність і все-таки вирішите свої питання. Будьте дуже відповідальні», – почав повчати Шуфрич.
Опозиціонерка відповіла різко.
«Якщо ви так ратуєте за Лукашенка. Будь ласка, забирайте його собі в Україну. По-друге, наш народ зробив вибір: Лукашенко незаконно захопив владу у республіці», – сказала вона.
Політик зауважила, що вважає Лукашенка злочинцем.
«Конституційну реформу він обіцяв останні 8 років. Ми всі прекрасно розуміємо, як відбувається конституційна реформа у Білорусі. Це не відбувається відкрито, ніхто не радиться з народом. Він просто каже про якісь зміни. Ви повинні розуміти, що наразі це нелегітимний президент. Тому ми звертаємося і до Росії, і до України: якщо ви так цінуєте відносини з Лукашенком – забирайте його собі. Він у вас наведе порядок», – зіронізувала вона.
Окремі члени «Опозиційної платформи – За життя» вже демонстрували свою прихильність до Лукашенка, статус президента якого не визнає ЄС, проте усіма силами підтримує Росія. Водночас інші політичні партії Ради висловили підтримку протестувальників.
Що відбувається в Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками.
- 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади. Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради - Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
- 30 серпня під час "Маршу миру і незалежності" знову відбулися затримання. На вулицях Мінська помітили гусеничну військову техніку.