Заявляється. що близько 50% снарядів, придбаних у рамках чеської ініціативи, не були достатньо якісними / колаж УНІАН, фото facebook.com/ukroboronprom

Чехословацька група, найбільший постачальник боєприпасів у Центральній Європі, попередила, що зростання цін і низька якість означають, що половину отриманих снарядів не можна відправити на поля битв в Україні так швидко, як планувалося.

Власник і голова CSG Міхал Стрнад повідомив, що в рамках ініціативи Чехії із закупівлі артилерійських боєприпасів для Києва поставки снарядів почнуться в червні, пише Financial Times.

При цьому він попередив, що близько 50% снарядів, придбаних його компанією за дорученням чеського уряду в таких місцях, як Африка та Азія, не були достатньо якісними, щоб їх можна було відправити без подальшої обробки в Україну. До деяких снарядів компанія CSG змушена додавати відсутні компоненти власного виробництва.

Відео дня

"Щотижня ціни зростають, і з комплектуючими виникають великі проблеми... Це непроста робота", - заявив Стрнад.

Однак, він підкреслив, що чеська ініціатива залишається "на ходу", і що CSG має намір доставити призначену йому частину поставок.

За словами Стрнада, війна в Україні сприяла різкому зростанню цін на обмежену кількість снарядів, які можна було придбати за межами ЄС, тоді як у Європі не було запасних боєприпасів.

Він сказав, що портфелі замовлень європейських виробників боєприпасів сповнені на термін до наступних восьми років, залежно від їхнього типу, навіть попри те, що "всі ми нарощуємо потужності".

Навіть за малоймовірного сценарію завершення війни в Україні просто зараз, сказав він, "на нас чекає величезна робота з поповнення стратегічних запасів країн НАТО".

Дефіцит снарядів в Україні - чеська ініціатива

У публікації наголошується, що 15 країн ЄС і НАТО наразі внесли 1,6 мільярда євро в чеську ініціативу, про яку було оголошено в лютому і яка спрямована на постачання Україні 1,5 мільйона артилерійських снарядів.

Повідомляється, що перша партія з десятків тисяч снарядів калібру 155 мм буде доставлена в Україну наступного місяця.

Водночас, як повідомляв УНІАН, міністр оборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що тільки чотири країни виконали свої фінансові зобов'язання в рамках чеської ініціативи (Канада, Данія, Нідерланди та Португалія). Хоча зазначалося, що до ініціативи приєдналися 18 країн.

Вас також можуть зацікавити новини: